Dziś mamy 1 sierpnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

31 lipca 2024

Kujawsko-Pomorski Lider Edukacji. Wkrótce nabór wniosków

fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP

fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP

Wspierają dzieci i młodzież w rozwijaniu pasji, są twórczy i zaangażowani#, potrafią motywować do nauki – najlepsi nauczyciele. To im dedykujemy konkurs „Kujawsko-Pomorski Lider Edukacji”. Na zgłoszenia kandydatur czekamy do 5 września. Gala nagród odbędzie się podczas wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

Regulamin i nowy wniosek

Zależy nam, by ci, na barkach których spoczywa odpowiedzialność za to, co wynoszą ze szkół nasze dzieci, sami wzorowali się na najlepszych w swojej profesji. By pedagodzy, którzy pracują z zachowaniem najwyższych standardów, mają istotne zawodowe dokonania, wprowadzają do szkół autorskie pomysły i innowacyjne metody, dzielą się doświadczeniem z innymi, są aktywni środowiskowo i zachęcają do takiej postawy młodych ludzi, stawali się wzorem dla kolegów – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Kandydatury mogą zgłaszać podmioty prowadzące szkoły lub inne placówki oświatowe, dyrektorzy tych instytucji, związki zawodowe, stowarzyszenia i organizacje pozarządowe. Osiemnaścioro najlepszych w minionym roku szkolnym pedagogów wskaże powołana przez marszałka województwa kapituła konkursowa. Przywilej wyboru z tego grona najlepszego z najlepszych – Kujawsko-Pomorskiego Lidera Edukacji – zachował dla siebie gospodarz regionu. Z tytułem wiąże się okolicznościowa statuetka. Siedemnaścioro pozostałych pedagogów odbierze równorzędne wyróżnienia, a cała osiemnastka także nagrody finansowe.

Tytuł Kujawsko-Pomorskiego Lidera Edukacji w ubiegłym roku zdobyła Małgorzata Białek, dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu.

Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Budowa hal
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Budowa magazynów
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
0

Zasięgnij porady grzyboznawcy. Popularna kurka mylona z lisówką

Zanim wyruszycie na #grzybobranie zwróćcie uwagę na 3 przykłady pomyłek, które sygnalizują nasi grzyboznawcy.

(czytaj więcej)
0

Nowe strefy ochrony ptaków w naszym województwie. Obowiązują zakazy

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska# w Bydgoszczy regularnie aktualizuje strefy ochrony ostoi, miejsca rozrodu i regularnego przebywania ptaków.

(czytaj więcej)
0

Historia drogownictwa. Jakich narzędzi i maszyn używano dawniej?

Jak dawniej budowano drogi, jakich narzędzi i maszyn używano? #Czy za worek mąki da się wybudować drogę? Jakie inne ciekawostki skrywa historia budowy dróg? Poznajmy historię urządzenia, bez którego nie wyobrażamy sobie wybudowania nowej drogi - walca drogowego.

(czytaj więcej)
0

Unikalne na skalę europejską. Ciechocińskie tężnie mają 200 lat

Mija dwieście lat od rozpoczęcia budowy najstarszych tężni #solankowych w Ciechocinku. Administrowany przez marszałkowską spółkę symbol najsławniejszego polskiego uzdrowiska przeszedł gruntowną renowację i ponownie zachwyca mieszkańców i odwiedzających Perłę Kujaw kuracjuszy.

(czytaj więcej)