Konkurs "Poliglota". Rywalizowali uczniowie z 10 szkół

fot. Agnieszka Andrzejewska
12 marca 2025 r. o godzinie 09.00 w # Zespole Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu odbyła się XVI edycja Powiatowego Konkursu języka angielskiego i niemieckiego „Poliglota”.
Miło nam było przyjąć zgłoszenia z 10 szkół podstawowych. W murach naszej szkoły gościliśmy uczniów i opiekunów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Trzeciewnicy, Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. "Dzieci Potulic" w Potulicach, Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Józefa Blechacza w Olszewce, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku, Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy, Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie oraz Zespołu Szkół w Występie.
Uczestnicy pisali dwa testy: język angielski poziom rozszerzony, język niemiecki poziom podstawowy. Każdy test składał się z III części: rozumienie tekstu słuchanego, rozumienie tekstu czytanego, rozpoznawanie struktur leksykalno – gramatycznych.
Laureatami XVI edycji Powiatowego Konkursu języka angielskiego i niemieckiego „Poliglota” zostali:
I miejsce – Karolina Idzik: Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Nakle nad Notecią
II miejsce – Natalia Nowak: Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Nakle nad Notecią
III miejsce – Franciszek Pieńkowski: Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Olszewce im. Józefa Blechacza
Wicestarosta Nakielski, pan Michał Dubkowski, wręczył dyplomy.
Nagrody i drobne upominki zostały ufundowane przez Zarząd Powiatu
Gratulujemy młodym „poliglotom”. Dziękujemy nauczycielom, opiekunom, rodzicom i dyrektorom, za przygotowanie uczniów i umożliwienie przybycia na konkurs.
Zapraszamy za rok.
materiał: Agnieszka Andrzejewska, Zespół Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria













Czytaj również
Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.
(czytaj więcej)