Dziś mamy 20 kwietnia 2025, niedziela, imieniny obchodzą:

16 marca 2025

Dekanalny Dzień Służby Liturgicznej. Do parafii przyjechało 50 osób służących

fot. Parafii pw. Św. Marcina Biskupa

fot. Parafii pw. Św. Marcina Biskupa

W sobotę, 15 marca, w naszej Parafii przeżyliśmy Dekanalny Dzień Służby Liturgicznej!

Do Parafii zjechało się ponad 50 młodych z całego naszego dekanatu, którzy służą Panu Bogu przy ołtarzu w swoich parafiach.

Spotkanie rozpoczęło się nabożeństwem pokutnym z okazją do spowiedzi św. Potem przeżyliśmy centralny punkt naszego spotkania - Eucharystię pod przewodnictwem ks. Proboszcza Dziekana Tadeusza Lesińskiego. Homilię wygłosił Ks. Bartłomiej Brzeziński - wikariusz i Dekanalny Duszpasterz Młodzieży i Służby Ołtarza. W homilii nawiązał do związku serca służącego przy ołtarzu z Jezusem Chrystusem oraz niezbędnego świadectwa życia w codzienności. Później Jakub Dekowski z Centrum Formacji Liturgicznej Diecezji Bydgoskiej w salce poprowadził konferencję "Służyć Bogu" oraz prezentację poszczególnych wspólnot z Parafii. Spotkanie zakończyliśmy wspólną modlitwą w kościele przed Panem Jezusem, modląc się także o powołania do służby Bożej, a potem wspólnym obiadem.

Bardzo dziękujemy wszystkim za uczestnictwo a Centrum Formacji Liturgicznej Diecezji Bydgoskiej za organizację i przeprowadzenie Służby Ołtarza naszego Dekanatu przez ten piękny czas modlitwy i wspólnoty!

Materiał: Parafii pw. Św. Marcina Biskupa

Oceń artykuł: 6 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Audyt środowiskowy
3000PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Rejestracja BDO
500PLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
0

Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.

(czytaj więcej)
0

Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.

(czytaj więcej)
0

Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.

(czytaj więcej)