Dziś mamy 20 kwietnia 2025, niedziela, imieniny obchodzą:

17 marca 2025

O odpowiedzialności prawnej. Spotkanie z uczniami

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Policjanci z nakielskiej komendy rozmawiali z # uczniami Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle na temat odpowiedzialności prawnej. Przekazana przez mundurowych wiedza pomoże uniknąć młodzieży nieprzyjemnych konsekwencji nieodpowiednich zachowań.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią – asp. Łukasz Szczepaniak oraz mł. asp. Ewa Kołodziej-Rotkiewicz wspólnie z sierż. Wiesławą Ambrozik z zespołu do spraw profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii gościli w murach Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią, gdzie spotkali się z uczniami klas pierwszych.

Mundurowi skupili się na wytłumaczeniu uczestnikom spotkania jaka spoczywa na nich odpowiedzialność prawna oraz czym jest demoralizacja. Stróże prawa przybliżyli jakie konserwacje mogą ponieść uczniowie, którzy swoim zachowaniem przejawiać będą objawy demoralizacji. Funkcjonariusze opowiedzieli również na czym polega cyberprzemoc oraz omówili zjawisko „hjetu” w Internecie.

Przekazane przez policjantów informacje pomogą w uzmysłowieniu uczestnikom spotkania jakie zachowania mogą być uznane za demoralizujące a tym samym przysporzyć im kłopotów.

materiał: mł. asp. Kamil Smoliński Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 19 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.

(czytaj więcej)
0

Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.

(czytaj więcej)
0

Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.

(czytaj więcej)