Wiadomości z regionu
Kolejne osoby za kratkami. Policja zatrzymała 54 poszukiwanych

fot. archiwum
Policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej oraz podległych komisariatów # wsadzili za kraty kolejne osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Funkcjonariusze zatrzymali w ostatnich dniach łącznie aż 54 poszukiwanych różnymi podstawami prawnymi do prowadzonych spraw. Wszyscy muszą się teraz liczyć z konsekwencjami swoich wcześniejszych czynów.
Podstawami prowadzonych przez policjantów poszukiwań osób, które wcześniej weszły w konflikt z prawem, są postanowienia wydane przez sądy. Są nimi: list gończy, nakaz doprowadzenia do jednostki penitencjarnej lub sądu czy ustalenie miejsca pobytu do celów prawnych. Na ich podstawie funkcjonariusze prowadzą swoje działania związane z zatrzymywaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.
Nie inaczej było w ostatnich dniach (7-16.03.2025). Policjanci z komendy miejskiej w Bydgoszczy i podległych komisariatów zatrzymali łącznie 54 osoby, za którymi sądy wydały 9 listów gończych, 32 nakazy doprowadzenia do placówki penitencjarnej lub sądu oraz 13 postanowień o ustalenie miejsca pobytu. Teraz wszystkie poniosą konsekwencje swoich czynów.
materiał: kom. Lidia Kowalska Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.
(czytaj więcej)
Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad
Miki, w dniu 17-03-2025 12:14:24 napisał:
odpowiedz
Marks, w dniu 17-03-2025 21:23:46 napisał:
odpowiedz
Somsiad, w dniu 17-03-2025 21:26:39 napisał:
odpowiedz
ja, w dniu 18-03-2025 09:25:10 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!