Żabki w bibliotece. Książeczki zainteresowały dzieci

fot. powierzone
W poniedziałek 3 marca 2025 r. bibliotekę w # Rynarzewie odwiedziły przedszkolaki z grupy „Żabek” z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej.
Trzylatkom towarzyszyły Panie Zofia Kucharska i Joanna Zielonka. Nasze pierwsze spotkanie rozpoczęło się od ogólnej informacji o bibliotece i jej księgozbiorze. Maluszki dowiedziały się jak zostać czytelnikiem i że o książki trzeba dbać. Potem udaliśmy się w podróż do krainy wierszy Juliana Tuwima. Kolejnym przystankiem były książeczki z serii „Opowiem Ci, mamo”, które bardzo zainteresowały dzieci.
Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały słodkości i książeczki, które zasilą ich przedszkolną półeczkę. A p. bibliotekarka otrzymała piękne podziękowanie za gościnę i wspólnie spędzony czas. Maluchy obiecały wrócić do biblioteki. Spotkanie przygotowała i prowadziła bibliotekarka Wiesława Siódmiak.
materiał: Mirosław Rzeszowski
Galeria





Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!