Dziś mamy 20 kwietnia 2025, niedziela, imieniny obchodzą:

15 marca 2025

Czy będą miejsca dla interesantów? Zrobić można, ale jak weryfikować?

fot. pow.

fot. pow.

Czy przy Urzędzie Miejskim w Szubinie# (chodzi o budynek przy ul. Kcyńskiej 34) można zagwarantować miejsca postojowe dla interesantów? Takie pytanie zadali burmistrzowi uczestnicy zebrania Osiedla Leśnego w Szubinie. Jakie jest stanowisko włodarza w tej kwestii?

Mieszkańcy osiedla zwracają uwagę na to, że na Kcyńskiej 34 jest dużo miejsc parkingowych, ale jednocześnie jest tam dużo urzędów, do których przyjeżdżają interesanci z terenu całej gminy. Oprócz Urzędu Miejskiego, w tym samym budynku znajduje się Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, filia Starostwa Powiatowego, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. Już sami pracownicy wszystkich tych instytucji są w stanie zapełnić parkingi znajdujące się przy budynku. Poza tym, na sąsiedniej działce znajduje się kościół św. Anny, gdzie codziennie, w określonych godzinach, odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą też przyjeżdżają wierni.

- Proszę o oznakowanie chociaż kilku miejsc, które byłyby przeznaczone typowo dla interesantów – powiedziała jedna z mieszkanek osiedla biorąca udział w zebraniu. Kobieta zwróciła uwagę także na to, że z parkingów korzystają także mieszkańcy sąsiedniego bloku.

Co na to Mariusz Piotrkowski? Jakie rozwiązanie problemu widzi? Czy faktycznie przy Kcyńskiej 34 jest zbyt mało miejsca, żeby zostawić samochód? Burmistrz mówi, że oczywiście można oznakować kilka miejsc typowo dla petentów, ale zastanawia się, czy to zrobić. - Nie chcę wprowadzać czegoś, co będzie trochę nieweryfikowalne. Jeżeli to ma być dla klientów, mieszkańców, to jak mam sprawdzić to, czy to rzeczywiście ktoś, kto tylko na chwilę przyjeżdża do urzędu czy to urzędnik? Mam z tym problem, bo uważam, że trzeba wprowadzać przepisy, które da się wyegzekwować – mówi Mariusz Piotrkowski.

Włodarz przyznaje, że musi się zastanowić, jak to zrobić. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście oznakowanie kilku miejsc odpowiednią tabliczką, ale i tak pozostaje problem z weryfikacją, kto tam zaparkował.

Zdaniem Piotrkowskiego, problem jest nasilony np. wtedy, gdy odbywa się sesja lub jubileusze małżeńskie. Wówczas normalnym jest, że pod urząd podjeżdża nagle kilkadziesiąt dodatkowych aut. - W normalne dni, kiedy w urzędzie nie dzieje się nic nadzwyczajnego, problem nie jest zauważalny – twierdzi włodarz. Burmistrz mówi, że zastanowi się jeszcze nad rozwiązaniem tej sprawy i podejmie decyzję w późniejszym terminie.

Co warto podkreślić, przy szubińskich urzędach nie ma oznaczonych konkretnych miejsc dla burmistrza (w niektórych magistratach wyznaczone są miejsca dla burmistrzów, wójtów, starostów, itp.). - Nie mam problemów z tym, gdzie zaparkować. Wszyscy parkują tam, gdzie jest po prostu wolne miejsce, bo jesteśmy takimi samymi ludźmi, jak wszyscy inni – mówi Mariusz Piotrkowski, który... przyjeżdżając np. na sesję czy na jubileusze małżeńskie, parkuje przy jednej z ulic na Osiedlu Leśnym i idzie nawet kilkaset metrów do budynku.

 Źródło: 

Oceń artykuł: 2 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

    • 6 (20)

    Einstein , w dniu 15-03-2025 15:24:31 napisał:

    Wprowadzić w części parkingu strefę płatna i uczynić pierwsze 45 min darmowe. Nagle znają się miejsca dla klientów urzędu

    odpowiedz

    • 0 (14)

    musg, w dniu 15-03-2025 17:22:38 napisał:

    Pomysł by zadziałał ale, koszt parkomatów kolosalny, a po drugie kto będzie miał decydować / pilnować czy ktoś już stoi nielegalnie" i kto wystawiałby kary?

    odpowiedz

    • 7 (17)

    Mimi, w dniu 15-03-2025 20:03:59 napisał:

    Już nie przesadzajmy z brakiem miejsc, można kawałek się przespacerować np. z parkingu Netto, a do kościoła św. Anny ludzie głównie przychodzą na pieszo lub przyjeżdżają rowerem. Szukanie problemów na siłę. Jest wiele innych ważniejszych spaw do załatwienia, niż parking pod urzędem, zaraz będą chcieli parkingu za 200 000zł.

    odpowiedz

    • 6 (14)

    Mariusz., w dniu 15-03-2025 22:44:15 napisał:

    Co wy macie z tymi opłatami za parkowanie... co to za pomysły... parkowanie w Szubinie ma być za darmo ...miejsc do parkowania jest sporo choćby koło netto... wystarczy przejść 100 metrów...

    odpowiedz

    • 0 (14)

    mieszkaniec , w dniu 16-03-2025 07:02:41 napisał:

    Na zdjęciu samochód po prawej stronie stoi cały czas, a parking przy Netto jest ich własnością.

    odpowiedz

    • 4 (12)

    buldog, w dniu 17-03-2025 07:19:02 napisał:

    Na parkingu przy hali widowiskowo sportowej przy szkole nr 1, wstawiono zakaz parkowania w godz 8 - 16, a dilerka świtałów i tak ma to głęboko w kroczu i ich trupy stoją tam cały czas.

    odpowiedz

    • 3 (11)

    Robert, w dniu 17-03-2025 07:46:21 napisał:

    A co dupy ruszyć nie można do parkingu Netto daleko????

    odpowiedz

    • 2 (10)

    ja, w dniu 17-03-2025 13:20:22 napisał:

    Prarking przy Urząedzie mIEJSKIM w Szubinie ZBEDNY

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Zadaj pytanie
40PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
KOBIZE
500PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
0

Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.

(czytaj więcej)
0

Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.

(czytaj więcej)
0

Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.

(czytaj więcej)