Dziś mamy 21 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

19 lipca 2024

Zwiedzanie stolicy. Uczestnikom wycieczki dopisała pogoda

fot. Szubiński Dom Kultury

fot. Szubiński Dom Kultury

18 lipca, w ramach "Letnich spotkań z kulturą" #odwiedziliśmy Warszawę.

W wyjeździe udział wzięła ponad 20 osobowa grupa, którą oprowadził nasz instruktor Paweł Pietroń. Poza samym zobaczeniem różnych miejsc, można było posłuchać kilku faktów i ciekawostek o oglądanych miejscach.

Zwiedzanie stolicy rozpoczęło się w centrum miasta, od Pałacu Kultury i Nauki. Dalsze kroki skierowane zostały w stronę Ogrodu Saskiego z charakterystyczną fontanną. Dalej grupa udała się przez plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza do Krakowskiego Przedmieścia. Przy tej ulicy zobaczyć można było Pałac Prezydencki, spojrzeć na uliczkę Kozią gdzie kręcono kilka ujęć do filmu „Pianista”. Kolejnym punktem programu był plac zamkowy z zamkiem, kolumną Zygmunta i pozostałościami murów obronnych średniowiecznej Warszawy. Stamtąd udano się na rynek przez ulicę Kanonią, gdzie zobaczyć można było najwęższą w Europie kamienicę i dzwon spełniający życzenia. Na rynku uczestników wyjazdu zachwyciła zarówno znajdująca się tam syrenka jak i kataryniarz.

Po przerwie obiadowej grupa przeszła na Mariensztat i dalej udała się na taras widokowy Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Stamtąd, idąc wzdłuż Wybrzeża Kościuszkowskiego grupa dotarła do syrenki nad Wisłą. Ostatnim punktem było dotarcie przez most Poniatowski pod Stadion Narodowy, skąd grupa po przejściu 8-kilometrowej trasy ruszyła w drogę powrotną do Szubina.

Materiał: Szubiński Dom Kultury

Oceń artykuł: 16 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Ja, w dniu 21-07-2024 06:52:02 napisał:

    Fajna wycieczka w ten upał

    odpowiedz

    • 0 (0)

    Ja, w dniu 21-07-2024 06:52:40 napisał:

    Fajna wycieczka w ten upał kto wpadł na ten pomysł

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
KOBIZE
500PLN
0

Kontrola importowanego materiału siewnego. Co jest sprawdzane?

Materiał siewny roślin pochodzący z państw trzecich #może być sprowadzony i dopuszczony do obrotu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, jeżeli został wyprodukowany i oceniony zgodnie z systemem inspekcji polowych Unii Europejskiej oraz spełnia wymagania zdrowia roślin. Równoważność systemu produkcji i oceny jest analizowana przez Komisję Europejską i stwierdzana we właściwym wspólnotowym akcie prawnym.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola jakości mięsa, wędlin i serów. Zakwestionowano blisko 50 % towarów

Przeprowadzone przez IJHARS kontrole mięsa, wędlin i serów #sprzedawanych bez opakowania wykazały, że błędy najczęściej dotyczą oznakowania, zakwestionowano aż 46,6% towarów.

(czytaj więcej)