Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

09 czerwca 2024

Strażnicy miejscy na festynie. Zainteresowanie wzbudziła fotopułapka

fot. Straż Miejska Nakło nad Notecią

fot. Straż Miejska Nakło nad Notecią

We wtorek 4 czerwca 2024 r. przy świetlicy wiejskiej# w Sucharach odbył się festyn rodzinny, na którym gościli mundurowi z nakielskiej Straży Miejskiej.

Podczas imprezy funkcjonariusze prezentowali sprzęt wykorzystywany w ich codziennej pracy. Były to głównie urządzenia służące do odławiania zwierząt, takie jak siatka weterynaryjna, żywołapka, chwytaki do wyłapywania kotów, specjalistyczne chwytaki do węży, pętla do poskramiania dużych i agresywnych psów oraz strzelba do usypiania na odległość groźnej, dziko żyjącej zwierzyny. Zaprezentowane zostały także różnej wielkości transportery przeznaczone do bezpiecznego transportu odławianych zwierząt. Strażnicy miejscy omówili tematy związane z zagrożeniami związanymi z właściwym udzielaniem pomocy zwierzętom. Wskazali jak skutecznie im pomagać, aby nie zaszkodzić. Uczestnicy mieli ponadto okazję dowiedzieć się, jak działa i kiedy zakłada się blokadę na koło pojazdu.

Wśród uczestników festynu zainteresowanie wzbudziła fotopułapka. To kamera cyfrowa, która rejestruje każdy, nawet najmniejszy ruch, zarówno w dzień jak i w nocy, wykonując zdjęcia lub nagrywając obraz i wysyła do urządzenia, które obsługuje strażnik miejski oddalony nawet o kilka kilometrów. Dzięki zastosowanemu kamuflażowi, idealnie wtapia się w tło. Można ją tak ustawić, aby nie rzucały się w oczy. Zastosowanie tych urządzeń umożliwia skutecznie zwalczanie przestępczości środowiskowej.

Przy okazji z racji zbliżających się wakacji mundurowi przeprowadzili krótką pogadankę na temat najważniejszych zasad bezpieczeństwa w czasie korzystania z letnich atrakcji. Wspomnieli również, w jakich sytuacjach niezwłocznie należy zawiadamiać służby chroniące zdrowie, życie oraz mienie.

Prezentacja spotkała się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców wsi, zwłaszcza tych najmłodszych, którzy z zaciekawieniem słuchali zarówno o szczegółach i charakterze pracy strażników miejskich, jak i zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia.

Materiał: st. insp. Dariusz Chróściński / Straż Miejska Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)