Dziś mamy 21 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

08 lipca 2024

Wyprawa w szczytnym celu. Strażacy ze Ślesina na szczycie Śnieżki

fot. OSP Ślesin

fot. OSP Ślesin

Śnieżka zdobyta! Z wielką radością dzielimy się z Wami naszym osiągnięciem! #Tak jak już wiecie, 12-osobowa grupa z OSP Ślesin oddała pokłon Królowej Karkonoszy – w szczytnym celu, który napełnia nasze serca dumą i satysfakcją.

W zeszłym roku, kiedy nie udało nam się zdobyć Giewontu, czuliśmy ogromny niedosyt. Jednak to tylko wzmocniło naszą determinację. Obiecaliśmy sobie, że wrócimy silniejsi i bardziej zdeterminowani. Tak właśnie przystąpiliśmy do kolejnej edycji Strażak na szlaku, gotowi na nowe wyzwania.

Wyruszyliśmy o świcie, gdy miasto jeszcze spało. Po godzinie 5:00, pełni energii i niepewności, spotkaliśmy się na miejscu zbiórki. Wiedzieliśmy, że czeka nas ciężki dzień, ale również ekscytująca przygoda. Razem z nami na wyprawę stawiło się 500 strażaków w ciężkich strojach specjalnych (20 kg), a kolejnych 500 wyruszyło na szczyt w niedzielę (dzień po nas).

Trekking trwał ponad pięć godzin. Droga miejscami była storma. Ostatnie podejście przy łańcuchach wydawało się być wyzwaniem, ale widoki, które nas otaczały, rekompensowały każdy trud. Gdy dotarliśmy na szczyt Śnieżki, najwyższej góry w Karkonoszach (1603 m n.p.m.), czuliśmy niesamowitą ulgę i radość. Pogoda była idealna – słońce rozświetlało góry, a my mogliśmy podziwiać niesamowite krajobrazy i delektować się śniadaniem na szczycie, które w takich okolicznościach przyrody smakuje najlepiej.

Każdy z nas miał momenty, w których musiał pokonać własne słabości. Zmęczenie, ból i chwilowe zwątpienie towarzyszyły nam na każdym kroku. Jednak wspieraliśmy się nawzajem, wiedząc, że nagrodą za ten trud będzie nie tylko osiągnięcie celu, ale także niezapomniane wspomnienia. Pamiątkowe medale, które otrzymaliśmy, będą nam przypominały o tej wyjątkowej przygodzie i naszej determinacji.

W sumie pokonaliśmy 17 kilometrów i 856 metrów przewyższenia w ciągu 8 godzin. Każdy krok, każdy wysiłek był tego wart.

Specjalne podziękowania kierujemy do dh. Sławka Kowalczyka, którego zaangażowanie i organizacja sprawiły, że ta akcja była możliwa. Dziękujemy również wszystkim, którzy wspierali nas pod wcześniejszymi postami. Wasze wsparcie dodaje nam skrzydeł i motywuje do dalszego działania.

Szczególne podziękowania należą się także Ochotnicza Straż Pożarna w Karpaczu za gościnę i oprowadzanie po jednostce dziękujemy.

Chcemy również zachęcić Was do wsparcia Fundacja DKMS. Pod tym linkiem www.dkms.pl/strazacy możecie zarejestrować się w bazie dawców komórek macierzystych i szpiku kostnego. Wasza pomoc może uratować życie – zachęcamy Was do tego gorąco.

Dziękujemy za Waszą uwagę i wsparcie. Razem możemy osiągnąć wszystko!

Materiał: OSP Ślesin

O akcji fundacji DKMS pisaliśmy tutaj.

Oceń artykuł: 12 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Rejestracja BDO
500PLN
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z HACCP
80PLN
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
0

Kontrola importowanego materiału siewnego. Co jest sprawdzane?

Materiał siewny roślin pochodzący z państw trzecich #może być sprowadzony i dopuszczony do obrotu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, jeżeli został wyprodukowany i oceniony zgodnie z systemem inspekcji polowych Unii Europejskiej oraz spełnia wymagania zdrowia roślin. Równoważność systemu produkcji i oceny jest analizowana przez Komisję Europejską i stwierdzana we właściwym wspólnotowym akcie prawnym.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola jakości mięsa, wędlin i serów. Zakwestionowano blisko 50 % towarów

Przeprowadzone przez IJHARS kontrole mięsa, wędlin i serów #sprzedawanych bez opakowania wykazały, że błędy najczęściej dotyczą oznakowania, zakwestionowano aż 46,6% towarów.

(czytaj więcej)