Dziś mamy 21 lipca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

11 lipca 2024

Policjanci uratowali 8 kotków. Teraz czekają na nowe domy

fot. pow.

fot. pow.

Służba w policji jest nieprzewidywalna. #Funkcjonariusze każdego dnia zmagają się z nowymi wyzwaniami jakie stawia przed nimi codzienność. Przekonali się o tym mundurowi z nakielskiej komendy, którzy na początku lipca uratowali 8 małych kotów, błąkających się po drodze.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią st. asp. Kamil Bylebył oraz sierż. szt. Przemysław Rybacki wykazali się wielką empatią w stosunku do napotkanych w trakcie służby zwierząt.

Niespełna tydzień temu (5.07.24) funkcjonariusze patrolowali trasę Nakło - Kcynia. Gdy przejeżdżali przez miejscowość Szczepice, przed jadący przed nimi pojazd, na drogę wyszły dwa małe kotki. Kierujący autem na szczęście zdołał się zatrzymać. Wysiadł z samochodu i przeniósł błąkające się małe „kulki" z powrotem na poboczę, a następnie odjechał. Niestety po chwili oba z powrotem wyszły na drogę. Z tej racji, że maluchy stwarzały zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu, którzy, chcąc uniknąć przejechania, mogli wykonać niebezpieczne manewry, mundurowi postanowili zareagować.

Policjanci zabrali więc kotki do radiowozu i zjechali w boczną drogę, by zobaczyć czy nie ma ich tam więcej. Po chwili usłyszeli piski dobiegające z pobliskich krzaków. Wtedy okazało się, że kryje się tam dodatkowych 6 maluchów. Ostatecznie cała „paczka" trafiła do radiowozu, a że okoliczni mieszkańcy nie wiedzieli do kogo zguby należą, zgodnie z procedurami, zostały przekazane pracownikowi gminy Kcynia.

Dzięki empatii policjantów oraz chęci niesienia pomocy cała historia zakończyła się happy endem. Ocalałe kotki trafiły do schroniska, gdzie czekają na swoje domy.


Materiał: st. sierż. Kamil Smoliński / p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 46 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kontrola importowanego materiału siewnego. Co jest sprawdzane?

Materiał siewny roślin pochodzący z państw trzecich #może być sprowadzony i dopuszczony do obrotu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, jeżeli został wyprodukowany i oceniony zgodnie z systemem inspekcji polowych Unii Europejskiej oraz spełnia wymagania zdrowia roślin. Równoważność systemu produkcji i oceny jest analizowana przez Komisję Europejską i stwierdzana we właściwym wspólnotowym akcie prawnym.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola jakości mięsa, wędlin i serów. Zakwestionowano blisko 50 % towarów

Przeprowadzone przez IJHARS kontrole mięsa, wędlin i serów #sprzedawanych bez opakowania wykazały, że błędy najczęściej dotyczą oznakowania, zakwestionowano aż 46,6% towarów.

(czytaj więcej)