Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

08 lutego 2024

Zebranie w Jeziorkach Zabartowskich. Głównym tematem stan dróg

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

Dnia 7 lutego br. w świetlicy wiejskiej w #Jeziorkach Zabartowskich o godzinie 1800 odbyło się zebranie wiejskie, które poprowadził Sołtys Sołectwa - Jakub Długołęcki.

Głównym tematem wolnych głosów i wniosków był stan dróg gminnych, oraz powiatowych znajdujących się na terenie gminy Mrocza. Następnie poruszono temat związany z  kosztami  wymiany instalacji centralnego ogrzewania w świetlicach wiejskich na terenie Gminy Mrocza. W tym punkcie wolnych głosów Radny Rady Miejskiej w Mroczy - Krzysztof Leper przybliżył kwestie finansowania wymian źródeł ciepła. Mieszkańcy poruszyli również temat znaczącej podwyżki podatku jaka ich dotknęła w tym roku. Następnie punkt wolnych głosów i wniosków został wyczerpany po czym  zebranie  zostało zakończone.

Materiał: Jakub Długołęcki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)