Dziś mamy 22 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

15 marca 2023

Zajęcia techniczno-plastyczne. Drugoklasiści stworzyły wiosenne kwiaty

fot. GOK Sadki

fot. GOK Sadki

Wczoraj klasa Pani Aliny Kropskiej miała okazję uczestniczyć# w przygotowanych przez nas zajęciach. Ich tematem była oczywiście wiosna, która- miejmy nadzieję- lada chwila nadejdzie!

Dzieci otrzymały mnóstwo kolorowych wydruków z kwiatami, motylkami oraz listkami, a także koła wycięte z bloku technicznego. Ich zadaniem było wykonanie papierowych, wiosennych wianków, które będą mogły zawiesić w oknie lub na drzwiach.

Dzieci od razu przystąpiły do pracy. Wycinania było sporo, ale nikt nie narzekał. Każdy uczeń starał się jak najładniej i najdokładniej wykonać swój wianek. Wielu z nich pokusiło się o zrealizowanie własnych, nietuzinkowych pomysłów. Na koniec przyklejaliśmy zawieszki z atłasowej wstążki i voila! Gotowe!

Wyszło jak zawsze pięknie! Materiały do zajęć zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach, a przeprowadziła je Magdalena Sobiecka animator kultury GOK.


Materiał: Magdalena Sobiecka / GOK Sadki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Czy można mrozić jajka? Bezpieczne i prawidłowe przechowywanie

Jajo to produkt zaskakująco trwały. Może być pyszne i w pełni wartościowe przez miesiąc, a nawet #dwa miesiące od daty zniesienia! Jak to możliwe? Wystarczy przestrzegać kilku za-sad. Przygotowaliśmy krótki poradnik na temat tego, jak bezpiecznie i prawidłowo prze-chowywać jaja – te surowe i te ugotowane.

(czytaj więcej)