Wyjazd do Kłodawy i Świnic Warckich. Uczniowie Czwórki i Żeglugi na wycieczce

fot. powierzone
5 czerwca br. uczniowie Zespołu Szkół# Żeglugi Śródlądowej oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle nad Notecią udali się na wycieczkę do Świnic Warckich oraz Głogowca – miejsca urodzenia św. Siostry Faustyny Kowalskiej.
W drodze do miejsc związanych z Apostołką Bożego Miłosierdzia zwiedziliśmy Kłodawę. W czynnej kopalni soli czekało na nas zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej z informacjami na temat historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania wydobywanej soli. Emocji dostarczył zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi z prędkością 6 m/s. Przechodząc wyrobiskami korytarzowymi i oglądając po drodze wyeksploatowane komory solne, maszyny używane w podziemnym górnictwie solnym i inne jego osobliwości, dotarliśmy do podziemnej kaplicy św. Kingi – opiekunki górników solnych. W kościele parafialnym w Świnicach Warckich S. Tymotea ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia wygłosiła prelekcję oraz poprowadziła nabożeństwo Koronki do Bożego Miłosierdzia. W domu urodzenia w Głogowcu dowiedzieliśmy się wielu interesujących szczegółów z życia św. Faustyny Kowalskiej oraz żyjących członkach Jej rodziny.
Wycieczka została dofinansowana z Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Przeciwdziałania Narkomanii i Uzależnieniom Behawioralnym dla Gminy Nakło nad Notecią. Przed wyjazdem uczniowie obu szkół realizowali zajęcia profilaktyczne.
Wycieczkę zorganizował p. Michał Wiśniewski, a opiekę nad uczniami sprawowały panie: Iwona Sołdan, Łucja Wachowiak oraz Brygida Majewska.
Materiał: Michał Wiśniewski
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria























































































































Czytaj również
- „Skazani na dorosłość”. Nietypowy klimat zakończenia roku szkolnego
- Łączy nas pamięć. Uczniowie przygotowali symboliczne żonkile
- Drzwi Otwarte w „Żegludze”. Uczniowie zapoznali się z ofertą szkoły
- Zajęcia dla młodych patriotów. Edukacyjne lekcje w muzeum
- Pożegnanie maturzystów. Uczniom wręczono nagrody i upominki
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)