Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

07 lutego 2024

Wycieczka edukacyjna. Uczniowie Czwórki i Żeglugi w Bydgoszczy

fot. powierzone

fot. powierzone

Dnia 06 lutego br. uczniowie klasy #I TE Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej oraz VII C Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Bydgoszczy.

W Muzeum Oświaty siódmoklasiści uczestniczyli w lekcji muzealnej poświęconej realiom polskiego szkolnictwa okresu międzywojennego. Uczniowie mieli okazję m. in. dowiedzieć się o systemie kar oraz spróbować swoich sił  w pisaniu atramentem. Uczniowie Żeglugi zaznajomili się z osobą Mariana Rejewskiego - wybitnego matematyka i kryptologa, który przyszedł na świat 16 sierpnia 1905 r. w Bydgoszczy. Marian Rejews łamiąc wraz z Henrykiem Zygalskim i Jerzym Różyckim kod Enigmy, niemieckiej maszyny szyfrującej, przyczynił się do szybszego zakończenia II wojny światowej.

Rekreacyjnym elementem wyjazdu był pobyt w kręgielni Olimpic Bowling Center.

Materiał: Michał Wiśniewski

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)