Dziś mamy 24 kwietnia 2024, środa, imieniny obchodzą:

30 marca 2024

Wizyta w Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy. Poniedziałkowa wycieczka

fot. powierzone

fot. powierzone

22 grudnia 1992 r. w czasie konferencji Szczyt Ziemi #w Rio de Janeiro w Brazylii ustanowiono Światowy Dzień Wody, który obchodzi się każdego roku dnia 22 marca.Z tej okazji 25 marca br. 40 osobowa grupa uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle n. Not. odwiedziła miejsca, w których woda jest szeroko pojętym dominantem.

Poniedziałkowa wycieczka rozpoczęła się w wieży ciśnień. Budowana w latach 1898 – 1899 wieża usytuowana jest w bardzo atrakcyjnej części miasta, w parku położonym na wzgórzu przylegającym do starówki i od samego początku przeznaczono jej rolę punktu widokowego. To miejsce cieszyło się szczególnie popularnością wśród uczniów, którzy po pokonaniu 176 schodów, przy sprzyjającej aurze mogli podziwiać panoramę Bydgoszczy.                                                               W Wieży Ciśnień obejrzeć można, między innymi: drewniane rury wodociągowe, żetony na wodę, elementy wyposażenia dawnych łazienek i toalet, archiwalne zdjęcia i dokumenty.

Drugim odwiedzonym miejscem była stacja wodociągów „Las Gdański”. W budynku Hali Pomp uczniowie dowiedzieli się o cyklu hydrologicznym, zasadach pobieraniu wody głębinowej i powierzchniowej oraz jej oczyszczaniu i uzdatnianiu. Plenerowa ścieżka edukacyjna dostarczyła uczestnikom wycieczki dużo zabawy.

Wycieczkę zorganizował p. Michał Wiśniewski, a opiekę nad uczniami sprawowały panie: Kinga Mrotek, Brygida Majewska i Łucja Wachowiak.

Materiał: Michał Wiśniewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 47 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kolejna wędrówka wzdłuż rzeki Noteć. Trasa nie będzie trudna

Zapraszam na wędrówkę z cyklu# "Po bezdrożach".

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)