Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

08 lutego 2024

Wizyta pierwszoklasistów w urzędzie. Uczniowie przygotowali występ

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

8 lutego 2024 roku Urząd Miasta i Gminy w Mroczy odwiedzili# uczniowie z pierwszej klasy Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy wraz z nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej – Lidią Talarczyk oraz nauczycielem wspomagającym – Anną Balcer.

Wizytę zorganizowano w ramach Projektu Edukacyjego pn. „Powstanie Wielkopolskie – Pamiętamy!“

W gabinetach Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Jarosława Okonka oraz Sekretarz Miasta i Gminy Mrocza – Renaty Jesionowskiej – Zawieja, pierwszoklasiści zaprezentowali krótki występ oraz przekazali symboliczne listy dla upamiętnienia wydarzenia.

W ramach podziękowania za wizytę, dzieci otrzymały drobne upominki i słodkości. Nie zabrakło również wspólnych zdjęć i pozowania w fotelach przedstawicieli władz samorządowych.


Materiał: Kinga Łusiak / UMiG Mrocza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 7 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)