Wiosenne zajęcia. Powstały przebiśniegi

fot. GOK Sadki
18 marca Panie z Centrum Kształcenia i Filii Bibliotecznej w # Dębowie poprowadziły wiosenne warsztaty z uczniami kl. IV Filialnej Szkoły Podstawowej w Dębowie.
Dzieci przygotowały pracę plastyczną przedstawiającą przebiśniegi- które na pewno jako jedne z pierwszych zwiastują nam, iż zbliża się wiosna. Kwiatki zostały wykonane na papierowych talerzykach, które stanowiły bazę całej pracy. Następnie doklejona została trawka oraz śnieżnobiałe płatki.
Spróbowaliśmy również wykonać przebiśniegi w formie przestrzennej. Wykorzystaliśmy płatki kosmetyczne oraz plastelinę. Gotowe przebiśniegi dokleiliśmy do papierowej trawy. Gotowe prace można podziwiać na załączonych zdjęciach.\
materiał: Michalina Szałkowska, Justyna Kromrych
Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.
Galeria



















Czytaj również
Koleją do Ciechocinka. Połączenie jeszcze w tym roku

W obecności wicemarszałek Anety Jędrzejewskiej 21 marca zostanie # podpisania umowa między spółką PKP Polskie Linie Kolejowe a wykonawcą inwestycji na modernizację siedmiokilometrowego odcinka linii kolejowej z Aleksandrowa Kujawskiego do Ciechocinka.
(czytaj więcej)Coraz mniej umów o dzieło. Ich liczba spada z roku na rok

W 2024 roku do ZUS wpłynęło # 1,1 mln formularzy RUD, w których zgłoszono blisko 1,4 mln umów o dzieło. To najmniejsza liczba formularzy oraz umów o dzieło zgłoszonych do ZUS-u od momentu wprowadzenia rejestru umów o dzieło. W województwie kujawsko-pomorskim złożono ponad 23,1 tys. formularzy RUD, dotyczących 24,5 tys. umów o dzieło.
(czytaj więcej)100 lat działalności RDLP w Toruniu. Świętowano jubileusz

1 lutego 2025 roku minęło równo 100 lat od powstania # Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. To niezwykły jubileusz, który zgromadził licznych gości – przedstawicieli władz, instytucji, leśników oraz wszystkich, którym bliska jest idea ochrony i zrównoważonego gospodarowania lasami
(czytaj więcej)Spotkanie poświęcone weteranom. Ich doświadczenie jest nieocenione

W 8 K-PBOT odbyło się dwudniowe spotkanie poświęcone# weteranom misji poza granicami państwa. Brygada wyróżnia się liczbą weteranów – służy w niej ponad 80 osób, z których wiele brało udział w misjach kilkukrotnie, nawet ponad pięć razy. Wśród nich znajduje się również weteran poszkodowany na misji w Afganistanie.
(czytaj więcej)