Przedszkolaki w filii bibliotecznej. Zajęcia z okazji Dnia Motyla

fot. GOK Sadki
13 marca panie z Filii Bibliotecznej i Centrum Kształcenia w # Dębowie odwiedziły dzieci w Oddziale Przedszkolnym "Dobre Ludki" w Dębionku i przeprowadziły zajęcia dla dzieci z okazji Dnia Motyla, który przypada 14 marca.
Na wstępie pani Justyna przeczytała książkę Bluey i motylki, która przedstawiała jak powstaje motyl. Po wysłuchaniu bajki dzieci miały za zadanie ułożyć na kartkach jak po kolei powstają te piękne owady.
Następnie pani Michalina rozdała puzzle z motyli i dzieci ułożyły z nich piękne kolorowe motyle. A na koniec miały dopasować motyle z taką samą figurą geometryczną.
Dzieci bardzo lubią malować więc przygotowałyśmy z panią Michaliną dla dzieci pracę plastyczną w grupach. Przedszkolaki z gąbek do mycia naczyń zrobiły piękne obrazy z motyli, drzew i kwiatów.
materiał: Justyna Kromrych i Michalina Szałkowska
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
Wielka Niedziela. Radość ze zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela Zmartwychwstania jest najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa.
(czytaj więcej)Tradycja Pałuckich Palm Wielkanocnych. Symbol, który buduje wspólnotę

W regionie Pałuk, na pograniczu Wielkopolski i Kujaw, tradycja wykonywania# palm wielkanocnych nie jest tylko rytuałem związanym z Niedzielą Palmową. To żywe dziedzictwo, przekazywane z pokolenia na pokolenie, będące symbolem zakorzenienia w kulturze, duchowości i wspólnocie. W Kcyni ta tradycja żyje dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz pracy pasjonatów, takich jak Maria Kordyś – instruktorka Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki, która od ponad 35 lat czuwa nad jej kontynuacją.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)Śniadanie wielkanocne. Świętowanie pierwszego dnia Wielkiej Nocy

Domowe świętowanie dawniej, ale również i współcześnie#, zaczyna się od śniadania w gronie najbliższej rodziny. Jest ono wyrażeniem radości z powodu pustego grobu i Zmartwychwstania. Ta rytualna uczta jednoczy żywych i umarłych i ma wymiar ceremonialny.
(czytaj więcej)