Dziś mamy 24 kwietnia 2024, środa, imieniny obchodzą:

02 marca 2024

Uroczyste pożegnanie komendanta. Podziękowania dla Dariusza Pezackiego

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

1 marca 2024 roku o godzinie 10:30 w Sali Sesyjnej# im. Burmistrza Seweryna Ciążyńskiego Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy rozpoczęła się LXXIV Sesja Rady Miejskiej, w której uczestniczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza – Jarosław Okonek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Łukasz Piotrowski, Radni Rady Miejskiej w Mroczy, Sekretarz Miasta i Gminy Mrocza – Renata Jesionowska – Zawieja, Skarbnik Miasta i Gminy Mroczy – Edyta Deja, Kierownicy Komórek Organizacyjnych Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy, Przedstawiciele Jednostek Organizacyjnych i Pomocniczych oraz mieszkańcy Gminy Mrocza.

Po stwierdzeniu quorum, głos zabrał Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Łukasz Piotrowski, który poinformował zebranych o wydarzeniach z okresu międzysesyjnego oraz o zgłoszonych w tym czasie interpelacjach i zapytaniach radnych. Następnie Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza – Jarosław Okonek przedstawił informację o realizacji uchwał podjętych na LXXII i LXXIII Sesji Rady Miejskiej oraz pracy w okresie międzysesyjnym.

Podczas sesji przedstawiono także: sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli poczatkujących, mianowanych i dyplomowanych w szkołach  prowadzonych przez jednostkę samorządu terytorialnego, sprawozdanie rzeczowo – finansowe Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mroczy za rok 2023, informację o stanie przestępczości i jej zwalczaniu w rejonie działania Prokuratury Rejonowej w Nakle nad Notecią w 2023 roku, informację Komendanta Komisariatu Policji w Mroczy o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie działania Komisariatu Policji w Mroczy w 2023 roku, sprawozdanie z działalności Straży Miejskiej w Mroczy za rok 2023, informację o stanie bezpieczeństwa z zakresie ochrony przeciwpożarowej na terenie Gminy Mrocza za 2023 rok oraz informację o stanie technicznym i ilość hydrantów przeciwpożarowych na terenie Miasta i Gminy Mrocza.

Po przedstawieniu informacji o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie działania Komisariatu Policji w Mroczy w 2023 roku, odbyło się uroczyste pożegnanie Komendanta Komisariatu Policji w Mroczy – Dariusza Pezackiego. Po odczytaniu okolicznościowego listu i przekazaniu bukietu kwiatów, podziękowania za dotychczasową służbę złożyli: Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza – Jarosław Okonek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Łukasz Piotrowski.

Kolejnym punktem sesji było podjęcie uchwał:

1) zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia  budżetu  Gminy Mrocza na 2024 r.,

2) w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu przy ul. Czereśniowej  i ul. marsz. Józefa Piłsudskiego w Mroczy, gmina Mrocza,

3) w sprawie przystąpienia do sporządzenia planu ogólnego gminy Mrocza,

4) w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości oznaczonej numerem ewidencyjnym 973/152, położonej w miejscowości Mrocza stanowiącej własność Gminy Mrocza,

5) w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości oznaczonej numerem ewidencyjnym 973/153, położonej w miejscowości Mrocza stanowiącej własność Gminy Mrocza,

6) w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości gruntowej, stanowiącej własność Gminy Mrocza,

7) w sprawie określenia treści tabliczek z numerami porządkowymi budynków,

8) w sprawie przyjęcia sprawozdania z realizacji programu usuwania azbestu  i wyrobów zawierających azbest dla Miasta i Gminy Mrocza.

Na zakończenie zebrani mogli zgłaszać wolne wnioski i oświadczenia.

Transmisję on-line można oglądać na kanale  https://esesja.tv/transmisje_z_obrad/1357/rada-miejska-w-mroczy.html

Materiał: Joanna Murawiec / UMiG Mrocza

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kolejna wędrówka wzdłuż rzeki Noteć. Trasa nie będzie trudna

Zapraszam na wędrówkę z cyklu# "Po bezdrożach".

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)