Dziś mamy 24 kwietnia 2024, środa, imieniny obchodzą:

02 kwietnia 2024
Wiadomości z regionu

Ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Zatrzymano 35 osób

fot. KMP w Bydgoszczy

fot. KMP w Bydgoszczy

Policjanci z #bydgoskiej komendy miejskiej oraz podległych komisariatów nie ustają w działaniach mających na celu doprowadzenie przez oblicze temidy osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Funkcjonariusze zatrzymali w minionym tygodniu łącznie 35 osób, które unikały poniesienia odpowiedzialności karnej. Wśród nich był 22-latek poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez zagraniczny wymiar sprawiedliwości.

Podstawami prowadzonych przez policjantów poszukiwań osób, które wcześniej weszły w konflikt z prawem, są postanowienia wydane przez sądy. Są nimi: list gończy, nakaz doprowadzenia, Europejski Nakaz Aresztowania czy ustalenie miejsca pobytu. Na ich podstawie funkcjonariusze prowadzą swoje działania związane z zatrzymywaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Nie inaczej było w ostatnich dniach (25.03-01.04.2024). Policjanci z komendy miejskiej w Bydgoszczy i podległych komisariatów zatrzymali łącznie 35 osób, za którymi sądy wydały 2 listy gończe, 21 nakazów doprowadzenia do placówki penitencjarnej, jeden Europejski Nakaz Aresztowania oraz 11 postanowień o ustalenie miejsca pobytu. Teraz wszystkie poniosą konsekwencje swoich czynów.

Wśród nich jest zatrzymany w miniony poniedziałek (25.03.2024) 22-letni obcokrajowiec zatrzymany przez policjantów z bydgoskiego Śródmieścia na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Poszukiwał go niemiecki wymiar sprawiedliwości za kradzieże, jakich dopuścił się w ramach zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie tego kraju.

Materiał: kom. Lidia Kowalska / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 9 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Budowa hal
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
0

Kolejna wędrówka wzdłuż rzeki Noteć. Trasa nie będzie trudna

Zapraszam na wędrówkę z cyklu# "Po bezdrożach".

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)