Dziś mamy 24 maja 2024, piątek, imieniny obchodzą:

21 marca 2023

Uczniowie wysłuchali prelekcji o cyberprzemocy. Spotkanie z policjantką

fot. powierzone

fot. powierzone

Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu spotkali się# z nakielską policjantką i wysłuchali prelekcji na temat cyberprzemocy oraz przepisów regulujących odpowiedzialność prawną nieletnich.

Wczoraj (20.03.23) policjantka z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii asp. Zofia Wrzeszcz w ramach prowadzonej działalności profilaktycznej spotkała się z uczniami klas pierwszych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu. Podczas pogadanki mundurowa poruszyła wiele ważnych kwestii.

Policjantka przypomniała kim w myśl prawa jest nieletni, kiedy i za jakie czyny odpowiada przed sądem i jakie kary sędzia może na niego nałożyć za łamanie prawa. Mundurowa wyjaśniła również czym jest demoralizacja i omówiła, jakie są jej przejawy, a także jakie działania podejmuje policja wobec zdemoralizowanej młodzieży.

Wiele uwagi poświęcono też przestępstwom popełnianym za pośrednictwem sieci internetowej, ze zwróceniem szczególnej uwagi na hejt oraz wykorzystywanie zdjęć publikowanych na portalach społecznościowych bez zgody osób, których fotografia przedstawia. Mowa była też o oszustwach popełnianych za pośrednictwem sieci wraz z radami, jak nie paść ofiarą oszustów.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)