Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

06 czerwca 2024

Uczniowie na obozie szkoleniowym. Dzień zakończył się integracją oddziału

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 3 czerwca 2024 roku kadeci oddziału przygotowania #wojskowego klasy 1 OWB stawili się punktualnie o godzinie 7:30 na zbiórce przed budynkiem szkoły. Celem jest wyjazd na pięciodniowy obóz szkoleniowy do miejscowości Pólko.

"Hura jedziemy" tak entuzjastycznie reagowali kadeci. Po sprawdzeniu obecności przez wychowawcę klasy Adama Kujawa uczniowie zajęli miejsca w autokarze, w którym to śpiewali piosenki już legendarnego zespołu Dżem. Po przybyciu na miejsce uczniowie wypakowali swoje bagaże, a następnie ustawili się na zbiórce, gdzie ponownie został sprawdzony stan obozowej grupy szkoleniowej, którą przywitał pan p.por.Łukaszem Nieradko, który to przedstawił warunki bezpieczeństwa, regulamin obozowy oraz plan ośrodka harcerskiego. Następnie kadeci przy pomocy pana Łukasza przystąpili do budowy obozowiska. Rozstawione zostały cztery namioty wraz z łóżkami polowymi, wytyczony ciągi komunikacyjny oraz miejsce składowania odpadów. Po czynnościach obozowych przyszedł czas na wyznaczenie osób funkcyjnych oraz na podział zadań. Oddział został podzielony na dwa zespoły, na których czele stanęli wytypowani dowódcy Julia Dorsz oraz Milena Kuczak. O godzinie 13:30 cały oddział udał się na obiad, po którym kadeci zostali wyposażeni w indywidualny sprzęt wojskowy. Następnym punktem planu dnia były ćwiczenia związane ze znajomością podstawowych postaw strzeleckich oraz taktyki. Po kolacji, która została wyznaczona na godzinę 18:30 uczniowie jak po każdym posiłku otrzymali czas wolny na odpoczynek i realizację czynności własnych.Dzień zakończył się integracją oddziału przy obozowym ognisku. Około godziny 21:30 toaleta wieczorna a o godz. 22:00 nastała cisza nocna.

Materiał: Mateusz Smoliński / Zespół Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)