Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

15 maja 2023

Tydzień Bibliotek dobiegł końca. Dzieci licznie odwiedziły placówkę

fot. powierzone

fot. powierzone

„Moja Twoja Nasza Biblioteka!” - pod takim hasłem po raz 20. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zorganizowało #w dniach 8-15 maja, Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, czyli program promocji czytelnictwa i bibliotek, który podkreśla rolę czytania i zwiększa zainteresowanie książką.

W tym wyjątkowym czasie ślesińską bibliotekę odwiedziły 3 grupy przedszkolne: „Jeżyki”, „Skrzaty” oraz najmłodsze „Biedronki”. Głośne czytanie książki „Prawdziwy przyjaciel” Justyny Wacławik w starszych grupach, wywołało dyskusję o przyjaźni oraz cechach dobrego przyjaciela. „Biedronki” natomiast wysłuchały opowiadania „Przygody Fenka. Ufność”. Na zajęciach dzieci dowiedziały się czym jest ufność, komu można zaufać, a kiedy warto być ostrożnym. Wszystkie grupy świetnie poradziły sobie z odpowiedziami w literackich quizach wiedzy. Każde dziecko otrzymało „medal przyjaciela książki” oraz słodką niespodziankę.

Tegoroczny Tydzień Bibliotek dobiegł końca, dlatego pragniemy podziękować Wam, Drodzy Czytelnicy za to, że pamiętacie o bibliotekach, chętnie i często nas odwiedzacie. Wasza obecność sprawia, że starania bibliotekarzy mają sens i czujemy się potrzebni. Do zobaczenia w bibliotekach.

Materiał: Justyna Widawska / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)