Dziś mamy 22 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

17 marca 2023

Turniej wiedzy o bezpiecznym Internecie. Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę

fot. SP Witosław

fot. SP Witosław

W dniu 9 marca br. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu odbył się Turniej #wiedzy o bezpiecznym internecie.

Uczniowie klas IV-VIII mieli okazje m.in. sprawdzić swoją wiedzę zdobytą wcześniej podczas zajęć z informatyki i godzin wychowawczych, w temacie Netykiety – czyli zasad bezpiecznego korzystanie z zasobów internetu, a także poznania skutków przyzwolenia na hejtowanie i bierne przyglądanie się jak koleżanka/kolega stają się ofiarą wyśmiania, poniżenie przez innych w przestrzeni sieci internetowej. Wiedzę na temat bezpiecznego korzystania ze sprzętu wysokiej technologii (tj. smartfon, tablet, komputer) zweryfikował Turniej wiedzy…, w którym reprezentacji poszczególnych klas odpowiadali na wylosowane pytania. Uczniowie po zakończeniu zajęć stwierdzili, iż z pewnością do tematu związanego z bezpiecznym korzystaniem z internetu należy powracać, bo niebezpieczeństw, tzw. pułapek związanych z nadmiernym i nieprawidłowym korzystaniem z internetu jest wiele…

Materiał: Anna Nowakowska / SP Witosław

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Czy można mrozić jajka? Bezpieczne i prawidłowe przechowywanie

Jajo to produkt zaskakująco trwały. Może być pyszne i w pełni wartościowe przez miesiąc, a nawet #dwa miesiące od daty zniesienia! Jak to możliwe? Wystarczy przestrzegać kilku za-sad. Przygotowaliśmy krótki poradnik na temat tego, jak bezpiecznie i prawidłowo prze-chowywać jaja – te surowe i te ugotowane.

(czytaj więcej)