Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

07 lutego 2024

Sukces ucznia Krzywoustego. Olimpiada o Polsce i Świecie Współczesnym

fot. powierzone

fot. powierzone

3 lutego na Wydziale Nauk o Polityce i Administracji# UKW w Bydgoszczy odbyły się zawody okręgowe 65. edycji Olimpiady o Polsce i Świecie Współczesnym.

Reprezentantem I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego był Tymoteusz Sobczak, uczeń klasy IV mh, który został zwycięzcą etapu szkolnego.

Olimpiada na poziomie okręgowym składa się z dwóch etapów: pisemnego i ustnego – odpowiedzi na pytania problemowe. Pierwszy etap polega na rozwiązaniu testu, przygotowanego przez komitet główny na podstawie programu stałego i zmiennego. Test obejmuje wiedzę z zakresu współczesnych zjawisk społecznych, politycznych, ekonomicznych i historycznych przewidzianych w podstawie programowej WOS-u na poziomie rozszerzonym. Tegoroczna tematyka zmienna dotyczyła 20 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Tymek z powodzeniem rozwiązał test, uzyskując ponad 50% możliwej punktacji. Jednak do etapu ustnego zakwalifikowano zaledwie 20% wszystkich uczestników. Tymoteusz wykazał się obszerną wiedzą z zakresu programu olimpiady. Opiekunem olimpijczyka była Violetta Hejza, nauczycielka historii i WOS.

Społeczność I LO gratuluje tak wysokiej lokaty i życzy dalszych sukcesów w rywalizacji konkursowej.

Materiał: Ilona Świder / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 42 36

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)