Dziś mamy 16 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

05 czerwca 2023

Spotkanie po 55 latach. Wspomnienia absolwentów kcyńskiego LO

fot. Wojciech Niedźwiedziński, Justyna Makarewicz

fot. Wojciech Niedźwiedziński, Justyna Makarewicz

3 czerwca br. w Kcyni spotkali się maturzyści Liceum Ogólnokształcącego# im. Karola Libelta w Kcyni.

Absolwenci kcyńskiego liceum zdawali swój egzamin dojrzałości w 1968 roku, czyli dokładnie 55. lat temu. Był czas na wspomnienia, sentymentalne podróże w czasie i dzielenie się tym, co każdy pamięta z licealnych lat. Organizatorzy zjazdu – pani Teresa i pan Wojciech przygotowali także filmowe wspomnienie z poprzednich zjazdów. Zgromadzeni z rozczuleniem obejrzeli nagrane relacje, gdzie na taśmie filmowej utrwalono wspólne chwile z prof. Janem Polewczyńskim i innymi przedstawicielami grona pedagogicznego.

W zjeździe uczestniczyli uczniowie dwóch klas. Na początek spotkania uczczono minutą ciszy pamięć tych nauczycieli, koleżanek i kolegów, którzy odeszli do wieczności. Uczestnicy zjazdu udali się także na cmentarze w Kcyni (stary i nowy), by zapalić znicze na grobach zmarłych kolegów i koleżanek.

Uczestnicy zjazdu przywieźli archiwalne fotografie, pamiętniki i wspominali, wspominali, wspominali…

Materiał: Justyna Makarewicz / Urząd Miejski w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ruszyła certyfikacja w WOT. Sprawdzian dla żołnierzy

W WOT rozpoczęła się Certyfikacja – zaangażowani zostali #wszyscy żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Natychmiastowe stawiennictwo i szkolenie to jeden z elementów sprawdzenia gotowości do działania najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP, niezwiązany z kryzysem migracyjnym i działaniami hybrydowymi przeciw Polsce na wschodniej granicy RP.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)