Dziś mamy 24 kwietnia 2024, środa, imieniny obchodzą:

02 marca 2024

Spotkanie Zarządu Powiatowego PSL. Zebranie w Trzeciewnicy

fot. Dariusz Górzyński

fot. Dariusz Górzyński

W czwartek, 29 lutego 2024 r. w Centrum Ekologiczno-Kulturalnym #w Trzeciewnicy odbyło się spotkanie Zarządu Powiatowego PSL w Nakle nad Notecią ze szczególnym gościem, poseł na Sejm RP Agnieszką Kłopotek. Towarzyszył jej mąż Eugeniusz, długoletni prezes wojewódzki Stronnictwa, poseł kilku kadencji, aktualny wójt gminy Warlubie. Byli też nasi przyjaciele i znajomi, którzy już za kilka dni będą oficjalnymi kandydatami TRZECIEJ DROGI w wyborach samorządowych do Rady Powiatu Nakielskiego i Rady Miejskiej w Nakle.

Koleżanka poseł jeszcze raz podziękowała za  głosy w jesiennych wyborach parlamentarnych, dzięki którym sprawuje zaszczytny, ale i zobowiązujący mandat. Przybliżyła też zebranym swoje sejmowe aktywności. Rozmawialiśmy o problemach, które dotykają cały kraj, całą Europę, czyli o sytuacji rolnictwa, o środkach zaradczych proponowanych przez obecnie rządzących, o specjalnych komisjach sejmowych. Wicestarosta nakielski Tomasz Miłowski przedstawił stan realizacji najważniejszych zadań powiatowych w mijającej kadencji, ale także obszary, które wymagają interwencji w najbliższych latach. Być może część z uczestników czwartkowego spotkania będzie miała wpływ na ich zakres i tempo realizacji reprezentując nasze społeczności w organach samorządowych. Wskazano na potrzebę zaproszenia na obszar powiatu Ministra Infrastruktury  -konieczność   rozpoczęcia prac koncepcyjnych dotyczących budowy obwodnic Szubina, Kcyni i Nakła z uwzględnieniem Paterka, budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Mroteckiej i DK nr 10 w Nakle, rewitalizacji linii kolejowych m.in. z Poznania, przez Wągrowiec, Gołańcz i Kcynię do Nakła  oraz przedstawiciela Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Musimy być dobrze przygotowani do wydawania dużych, odblokowywanych właśnie środków europejskich, by skutecznie, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, tworzyć dobre warunki do życia tutaj, na naszym obszarze. Na zakończenie trzygodzinnego spotkania podziękowano jego gospodyni Krystynie Dawidowicz, sołtys Trzeciewnicy. Szef powiatowych struktur PSL akcentując znaczenie każdej osoby, która zdecydowała się na start w wyborach samorządowych, w towarzystwie dwojga kandydatów z ostatnich miejsc na listach  – Michaliny Heck  i Grzegorza Kobierowskiego, wręczył wiązankę kwiatów Agnieszce Kłopotek dziękując też za jej aktywność i społeczną pracę w  stowarzyszeniu „Kobiety w Centrum”. Nasze środowisko, od zawsze darzy wielkim szacunkiem pasjonatów z organizacji pozarządowych.

Materiał: Tomasz Miłowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 19 36

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kolejna wędrówka wzdłuż rzeki Noteć. Trasa nie będzie trudna

Zapraszam na wędrówkę z cyklu# "Po bezdrożach".

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)