Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

06 czerwca 2024

Spalał aluminiowe puszki i kości od drobiu. Mężczyzna ukarany mandatem

fot. Straż Miejska Nakło nad Notecią

fot. Straż Miejska Nakło nad Notecią

W środę 5 maja 2024r. do dyżurnego #nakielskiej Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie, że z komina jednego z nakielskich warsztatów samochodowych wydobywa się dym o zapachu palonej gumy.

Patrol po przybyciu  na miejsce zgłoszenia dokonał kontroli pieca c.o., która wykazała, że są w nim spalane aluminiowe puszki oraz kości od drobiu. Sprawca wykroczenia został ukarany mandatem karnym.

Proceder spalania w piecach elementów niedozwolonych to poważny problem, który ma miejsce nie tylko w okresie zimowym, ale przez cały rok.  Latem mieszkańcy palą śmieci najczęściej w celu podgrzania wody. Tymczasem, jak widać,  nie zawsze taka oszczędność popłaca, bowiem wydajność energetyczna tego typu spalanych odpadów jest rażąco niska w stosunku do konsekwencji, jakie za sobą niesie.  Spalając niedozwolone surowce trujemy zarówno siebie, jak i okolicznych mieszkańców.

Choć z upływem lat świadomość w zakresie ochrony środowiska wzrasta, to nadal panuje społeczne przyzwolenie na tego typu działania.  Dlatego nakielska  Straż Miejska zapewnia, że będzie dokonywać  kolejnych kontroli pieców na terenie całej gminy.

Materiał: st. insp. Dariusz Chróściński / Straż Miejska Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 16

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)