Dziś mamy 22 marca 2023, środa, imieniny obchodzą:

17 marca 2023

Skontrolowano 30 busów. Wszystkie okazały się przeładowane

fot. WITD w Bydgoszczy

fot. WITD w Bydgoszczy

Ilość przewożonego towaru była tak duża, iż koniecznym było zadysponowanie klasycznych #pojazdów ciężarowych ( o masie 18 ton) w celu przeładunków towarów jaki znajdowały się w ładowniach małych ciężarówek.

W dniu 14 marca br. inspektorzy z WITD w Bydgoszczy przeprowadzili na terenie województwa kujawsko-pomorskiego szerokie działania ukierunkowane na przewóz art. spożywczych tzw. busami towarowymi o dmc. do 3,5 tony.

W działania włączyli się inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Bydgoszczy. Funkcjonariusze ITD kontrolowali aspekty związane z ruchem drogowym: trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów, zabezpieczenie ładunków oraz ilość przewożonych towarów.

Inspektorzy WIJHARS sprawdzali natomiast warunki przewozu żywności.

Łącznie poddano kontroli 30 busów, z których wszystkie okazały się przeładowane. Ich rzeczywiste masy całkowite zawierały się w przedziale 4500-7500 kg. Kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi na podstawie ustawy-Prawo o ruchu drogowym (najwyższy mandat to 1200 zł), a pojazdy musiały zostać przywrócone do normatywnych mas w miejscach ich kontroli. W jednym przypadku wykonywania międzynarodowego pojazdu o dmc powyżej 2,5 tony wszczęto postępowanie wobec zagranicznego przewoźnika.

Inspektorzy WIJHARS stwierdzili natomiast w 3 pojazdach niewłaściwe warunki przewozu art. rolno-spożywczych (głównie dotyczące niezapewnienia wymaganej temperatury przewozu) i nałożyli z tego tytułu mandaty karne na podstawie ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o jakości handlowej art. rolno-spożywczych.

Materiał: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (8)

  19tysięcywypłaty, w dniu 17-03-2023 12:11:17 napisał:

  Bardzo dobra akcja, niby do 3.5 tony a wiozą po 6 ton takie klamoty i potem jeszcze po chodnikach jeżdżą!

  odpowiedz

  • 2 (4)

  ja, w dniu 17-03-2023 12:41:20 napisał:

  a to prywaciarskie mendy

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Metryczka dziecka A4
20PLN
Fotobraz 30x40
52,00PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Poduszka ze zdjęciem
40,00PLN
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Czy można mrozić jajka? Bezpieczne i prawidłowe przechowywanie

Jajo to produkt zaskakująco trwały. Może być pyszne i w pełni wartościowe przez miesiąc, a nawet #dwa miesiące od daty zniesienia! Jak to możliwe? Wystarczy przestrzegać kilku za-sad. Przygotowaliśmy krótki poradnik na temat tego, jak bezpiecznie i prawidłowo prze-chowywać jaja – te surowe i te ugotowane.

(czytaj więcej)