Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

07 lutego 2024
Wiadomości z regionu

Rozbój przy centrum handlowym. Mężczyzna dotkliwie pobity

fot. KMP w Bydgoszczy

fot. KMP w Bydgoszczy

Na 3 miesiące tymczasowo do aresztu trafił 36-latek, który#, wraz z kolegą, odpowie za rozbój w recydywie. O tym, że doszło do przestępstwa dowiedzieli się śródmiejscy kryminalni realizując czynności do innej sprawy. Podjęte natychmiast działania pozwoliły nie tylko dotrzeć do pokrzywdzonego, ale również ustalić i zatrzymać jednego ze sprawców. Zatrzymanie drugiego jest kwestią czasu.

Kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia, pracując nad inną sprawą ustalili, że kilka dni wcześniej (28.01.2024) na ulicy Piotrowskiego w Bydgoszczy doszło do rozboju, a pokrzywdzonym jest obywatel Ukrainy, który nie zgłosił tego faktu policjantom. Mężczyzna miał stracić portfel oraz telefon.

Poinformowawszy o tych ustaleniach dyżurnego, funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania napadniętego mieszkańca naszego miasta. W rozmowie z nim potwierdzili swoje ustalenia. Okazało się, że został zaatakowany około 19:30, gdy wychodził z pobliskiego centrum handlowego. Agresorzy zaczęli go szarpać, a następnie bić pięściami po całym ciele. W konsekwencji pokrzywdzony upadł na ziemię i doznał obrażeń ciała. Wówczas zostały mu skradzione dwa telefony komórkowe oraz etui z dokumentami, kartami płatniczymi oraz gotówką. W tej sprawie zostało przyjęte od niego zawiadomienie.

Policjanci ustalili również dokładne rysopisy sprawców i rozpoczęli poszukiwania mężczyzn odpowiedzialnych za ten czyn. Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać. Jednego z nich kryminalni zatrzymali jeszcze tego samego dnia na terenie centrum handlowego. To 36-latek, który ma już na koncie tego typu przestępstwa. Po sprawdzeniu jego danych personalnych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że będzie odpowiadał za ten czyn w warunkach recydywy, gdyż był już skazany przez sąd i odbywał karę pozbawienia wolności za przestępstwo o podobnym charakterze.

Bydgoszczanin usłyszał zarzut rozboju w recydywie i trafił do oskarżyciela, który poparł wniosek policjantów o zastosowanie środka zapobiegawczego i skierował go do sądu. Sędzia, po zapoznaniu się z materiałami sprawy, aresztował go tymczasowo na najbliższe 3 miesiące.

Zatrzymanie jego wspólnika jest tylko kwestią czasu.

Materiał: kom. Lidia Kowalska / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 39 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (14) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (39)

  Cb, w dniu 07-02-2024 10:09:43 napisał:

  Już się zaczęły bandyckie rządy Tłuska.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -8 (38)

  do Cb, w dniu 07-02-2024 10:55:56 napisał:

  tak zostali wychowani przez nieudolny pisowski system i nie pisz głupot pisowski analfabeto , bo to jest 8 letnie chamskie i bandyckie wychowanie pisuarów i z lat poprzednich nieudolnych z utratą władzy 2005-2007 co zapomniałeś

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 10 (32)

  Cb, w dniu 07-02-2024 12:18:33 napisał:

  Zobaczymy popaprańska elito czy od lipca jak podniesie ceny prądu czy też tacy będziecie zadowoleni już was ..ebią na każdym kroku paliwo miało 5 zł kosztować kosztuje 7 cyrk za darmo a barany się cieszą i idą na rzeź.

  odpowiedz

  • 3 (9)

  se mła, w dniu 07-02-2024 13:47:21 napisał:

  Widać efekty antyludzkiej i antykatolickiej polityki pisowców siejących nienawiść wszędzie i plujących na wszystkich :(

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Pis, w dniu 07-02-2024 13:51:29 napisał:

  Ty palancie Pisorski.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  do cb, w dniu 07-02-2024 16:12:30 napisał:

  Cb no nie pisowski baranie zapomniałeś jak paliwo było pisowskie po 8zł i nie trzeba było narobić długu i sprzedaliście lotos a teraz trzeba to pisowskie złodziejstwo spłacić, a jak będą podwyżki to tylko dzięki wam i przez was pisioki wnuczęta pokomunistyczne chamską tradycję i taty dyktatora słuchać jak Koreański reżim i ludziom życiorysy zmieniać robić z niewinnych przestępców to są metody pisowskie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Obajtek, w dniu 07-02-2024 23:14:34 napisał:

  Kocham pis pozdrawiam

  odpowiedz

  • -1 (1)

  emeryt, w dniu 08-02-2024 05:08:05 napisał:

  część ludzi pisu już zmądrzała i na nich nie głosowała jak kiedyś i dlatego straciliście władzę pisioki jacy jesteście a nie rzucać same hejty na innych a wy kim jesteście sami niby tacy kościelni

  odpowiedz

  • 6 (6)

  Marek, w dniu 08-02-2024 05:21:51 napisał:

  Ubaw po pachy czytajac wasze komentarze zastanawiam sie z ktorej wy planety Jestescie...na pewno nie z ziemi

  odpowiedz

  • 1 (1)

  mieszkaniec, w dniu 08-02-2024 13:03:13 napisał:

  Złodziej nie ma przynaleznosci ani politycznej ani religijnej, złodziej jest złodziejem zrozumcie w koncu to.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Budowa magazynów
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Zadaj pytanie
20PLN
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)