Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

21 marca 2023

Przedszkolaki radośnie witały wiosnę. Nie zabrakło tradycyjnej Marzanny

fot. Archiwum SP3 w Szubinie

fot. Archiwum SP3 w Szubinie

21 marca dzieci z Samorządowego Przedszkola nr3 im. W. Chotomskiej w Szubinie wzięły udział# w tradycyjnym obrzędzie "pożegnania zimy- powitania wiosny".

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków, wzbudziły już same przygotowania. Dzieci w każdej grupie wiekowej, z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu tradycyjnej Marzanny. Wspólnie z paniami dekorowały swoje sale w symbole wiosny.

Kiedy wszystko było już gotowe przedszkolaki zebrały się w sali „Wróbelków” aby wspólnie cieszyć się z nadejścia wiosny. Na powitanie dzieci zaśpiewały piosenkę „Maszeruje wiosna”, wysłuchały listu, który napisała do nich wiosna. Z zaangażowaniem odgadywały „wiosenne zagadki”. Z radością szukały oznak i symboli wiosny na terenie przedszkola.

Całą uroczystość uświetnił pokaz wiosennych nakryć głowy- kapeluszy, kaszkietów, wianuszków. Dzięki pomocy i zaangażowaniu rodziców naszych przedszkolaków w wykonanie tych nakryć, powstały prawdziwe perełki w sztuce, które można będzie podziwiać w naszym przedszkolu do piątku 24.03. Zapraszamy do oglądania i podziwiania artystycznych prac. Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w wykonanie pięknych, wiosennych nakryć głowy.

W podziękowaniu za tak miłe powitanie Pani Wiosna obiecała, że już zostanie z przedszkolakami i zazieleni łąki, drzewa, trawy.

Materiał: Wanda Zygmunt-Król

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
KOBIZE
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)