Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

09 lutego 2024

"Prymus Pomorza i Kujaw II". Wśród stypendystów uczniowie Krzywoustego

fot. powierzone

fot. powierzone

Projekt stypendialny "Prymus Pomorza i Kujaw II" realizuje# Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.

Wśród tegorocznych stypendystów są uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią: Urszula Kowalczyk z kl. II mi, Wiktor Duliba z kl. II mi oraz Marcin Kotewa z kl. IV bch. Warunkiem uzyskania stypendium były wysokie wyniki w nauce oraz sukcesy (tytuł finalisty lub laureata) w określonych regulaminem konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

Stypendyści zobowiązani są do realizacji Indywidualnych Planów Rozwoju Edukacyjnego. Wspólnie ze swoimi opiekunami dydaktycznymi, nauczycielami, zaplanowali zadania mające na celu poszerzaniu wiedzy z wybranych dziedzin, przedmiotów nauczania, a także udział w zawodach, konkursach, olimpiadach. Urszula Kowalczyk zaplanowała rozwijanie kompetencji z języka angielskiego, Wiktor Duliba poszerzanie wiedzy z historii, a Marcin Kotewa z geografii. Otrzymane wsparcie finansowe w formie stypendium z pewnością pomoże im w realizacji tych planów.

Społeczność I LO życzymy uczniom kolejnych sukcesów.

Materiał: Ilona Świder / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 17 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)