Dziś mamy 24 kwietnia 2024, środa, imieniny obchodzą:

26 marca 2024

Pracowita doba na drogach regionu. Pościg za kierowcą opla

fot. KMP w Bydgoszczy

fot. KMP w Bydgoszczy

Zaledwie w ciągu jednej doby# bydgoscy policjanci zatrzymali czterech kierowców, którzy rażąco złamali przepisy ruchu drogowego. Pierwszy z nich poruszał się po mieście pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami. Drugi nie zastosował się do sądowego zakazu prowadzenia. Trzeci kierował mając w organizmie prawie dwa promile alkoholu, a ostatni nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Kiedy po krótkim pościgu policjanci go zatrzymali, okazało się, że prowadził pojazd będąc pod wpływem marihuany. Teraz wszyscy odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Nie tylko funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego dbają o bezpieczeństwo na drogach w naszym powiecie. Jak pokazała ostatnia doba (25.03.2024), policjanci „patrolówki” również prężnie działają w zakresie eliminowania zagrożeń na drodze.

Mundurowi z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście, na ulicy Marii Curie-Skłodowskiej w Bydgoszczy, zatrzymali do kontroli mercedesa. W trakcie ustalili, że jego 30-letni kierowca ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Kolejnym przykładem rażącego niestosowania się do przepisów ruchu drogowego jest 23-latek, który na ulicy Śląskiej kierował pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Za ten czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Na dodatek policjanci u 38-letniego pasażera ujawnili niewielkie ilości narkotyków, w związku z tym nie tylko kierowca odpowie za swoje czyny.

Niestety, pomimo wielu akcji profilaktycznych w celu uświadamiania społeczeństwa na temat zagrożeń, jakie niesie za sobą wsiadanie „za kółko” pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających, nadal odnotowujemy przypadki tego skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania.

Policjanci z Białych Błot, patrolując wieczorem miejscowość Przyłęki, zatrzymali 48-latkę, która prowadziła opla po pijanemu. Podczas sprawdzenia policyjnym urządzeniem okazało się, że ma ona w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Grozi jej za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Kilka godzin później, mundurowi, podczas patrolowania miejscowości Ciele, zainteresowali się wyjeżdżającym z lasu oplem. Postanowili zatrzymać go do kontroli. Po włączeniu sygnałów dźwiękowych i świetlnych kierujący nie zatrzymał się, wręcz przeciwnie - zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg, podczas którego kierowca opla zgubił tablicę rejestracyjną oraz przedni zderzak. Kiedy funkcjonariusze zatrzymali pojazd, ustalili, że jego kierowcą jest 16-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego, który wiózł ze sobą trzech rówieśników. Nie posiadał on uprawnień do kierowania, a wstępne testy wykazały, że kierował będąc pod wpływem marihuany.

Na szczęście, w żadnym z wyżej wymienionych przypadków nie doszło do tragedii. Nie zmienia to jednak faktu, że zachowanie tych kierowców było bardzo nieodpowiedzialne, a przede wszystkim niezgodne z prawem. Bydgoscy policjanci nieustannie walczą z tego typu zachowaniami na drodze i eliminują z niej potencjalne zagrożenia. Opisane wyżej przypadki zdecydowanie do takich należą. Apelujemy o rozsądek i stosowanie się do przepisów, które obowiązują wszystkich uczestników ruchu drogowego!

Materiał: mł. asp. Krzysztof Bratz / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 36 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -9 (29)

  Kierowca, w dniu 26-03-2024 18:52:08 napisał:

  A gdzie jest Policja z powiatu nakielskiego bo nie widać ich ani w dzień ani w nocy

  odpowiedz

  • -8 (30)

  Cb, w dniu 26-03-2024 21:07:53 napisał:

  Do Kierowca. Policja z Nakła albo jest w przedszkolu dzieciom bajki opowiada albo przyznają sobie nagrody.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
0

Kolejna wędrówka wzdłuż rzeki Noteć. Trasa nie będzie trudna

Zapraszam na wędrówkę z cyklu# "Po bezdrożach".

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)