Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

08 lutego 2024

Postępowanie w sprawie tragicznego wypadku. Policjanci apelują o ostrożność

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Nakielscy policjanci, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają #okoliczności wypadku do jakiego doszło wczoraj (07.02.24) w Paterku. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosła 63-letnia mieszkanka gminy Kcynia.

Wczoraj (07.02.24) ok. 17.40 w Paterku, na ul. Kcyńskiej doszło do wypadku drogowego z udziałem pieszej i auta osobowego. Pisaliśmy o tym tutaj.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, 63-letnia mieszkanka gminy Kcynia, idąc jezdnią, została potrącona przez pojazd marki Ford Focus. Piesza na skutek doznanych obrażeń zmarła. Kierująca fordem, 33-letnia mieszkanka kcyńskiej gminy, nie doznała obrażeń ciała. Kobieta był trzeźwa.

Postępowanie w sprawie tego tragicznego wypadku prowadzą, pod nadzorem prokuratury, policjanci z nakielskiego wydziału kryminalnego.

Nakielska policja apeluje, abyśmy, poruszając się po drogach, pamiętali o tym, by być widocznym dla innych. Jednocześnie przypomina, że pieszy poruszający się po drodze, po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używać elementów odblaskowych w taki sposób, aby być zauważalnym dla innych uczestników ruchu drogowego.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 23 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)