Pierwsze zajęcia dla najmłodszych. Mnóstwo zabawy i słodki poczęstunek

fot. GOK Sadki
W poniedziałek, 20 marca odbyły się pierwsze zajęcia dla najmłodszych, które przeprowadziliśmy wspólnie #z Gminną Biblioteką Publiczną w Sadkach Udało nam się zgromadzić na nich 5 dzieci, które bardzo chętnie z nami pracowały! A było co robić…
Najpierw było wielkie pranie skarpetek- parowanie ich i wieszanie na linkach za pomocą klamerek. Trochę nawiązaliśmy tym do dzisiejszego święta- Dnia Kolorowej Skarpetki, symbolu Światowego Dnia Zespołu Downa.
Kolejnym zadaniem było odwzorowywanie za pomocą patyczków kształtów widniejących na kartach. Nie wszystkie były łatwe, jednak nasi niestrudzeni uczestnicy próbowali poradzić sobie z każdym z nich.
Nie zabrakło także szycia marchewek. Dzieci otrzymały kartoniki w kształcie wspomnianego warzywa, podziurkowane wzdłuż krawędzi. Ich zadaniem było ozdobienie kartonu za pomocą włóczki w kolorze pomarańczowym - jak na zdrową, dojrzałą marchew przystało! Maluchom świetnie wychodziło przewlekanie plastikowej igły przez dziurki.
Kolejne zadanie było już w klimacie wielkanocnym. Każdy otrzymał biało-czarne wydruki pisanek w różne wzory oraz plastelinę. Dzieci mogły dowolnie kombinować ozdabiając swoje jajo. Formowane były kropki, ślimaczki, zygzaki, wałeczki- wszystko to co podpowiadała wyobraźnia naszym milusińskim i na co pozwalały małe rączki. I o to nam właśnie chodziło!
Na koniec przyszedł czas na wykonanie pracy, którą dzieci mogły zabrać do domu. Powstały piękne gniotki z balonów, włóczki i kaszy jęczmiennej. Dzieci dorysowały im oczka i buźki, a przy naszej pomocy doczepiały im włoski z wełny. Kiedy były gotowe przyszedł czas na zabawę, w którą chętnie włączyły się obecne na zajęciach mamy. Struktura kaszy była ciekawym bodźcem dla dziecięcej wyobraźni i tworzenia historii (np. o chorym gniotku z wysypką na twarzy). W międzyczasie na stołach pojawił się skromny słodki poczęstunek na miłe zakończenie zajęć.
Mamy nadzieję, że za tydzień ponownie będziemy Was gościć w naszych progach! Zapraszamy także zainteresowanych rodziców do kontaktu z nami!
Materiały do zajęć zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach, a przeprowadziły je Monika Mitek - bibliotekarka GBP oraz Magdalena Sobiecka animator kultury GOK.
Materiał: Iwona Biniak / GOK Sadki
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
























Czytaj również
- O znaczeniu aniołów w sztuce i ich hierarchii. Ciekawy wykład Anny Sergott
- "W Łankowicach po prostu się ruszamy". Wkrótce mecz dzieci kontra rodzice
- Malowanie i haft pałucki. Warsztaty cieszyły się sporym zainteresowaniem
- Dzień Dziecka obchodzono przez kilka dni. Atrakcji nie brakowało
- Zajęcia z animatorem kultury. Mini salon fryzjerski i produkcja bransoletek
Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.
(czytaj więcej)Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.
(czytaj więcej)"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.
(czytaj więcej)Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.
(czytaj więcej)