Dziś mamy 24 maja 2024, piątek, imieniny obchodzą:

21 marca 2023

Pierwsze zajęcia dla najmłodszych. Mnóstwo zabawy i słodki poczęstunek

fot. GOK Sadki

fot. GOK Sadki

W poniedziałek, 20 marca odbyły się pierwsze zajęcia dla najmłodszych, które przeprowadziliśmy wspólnie #z Gminną Biblioteką Publiczną w Sadkach Udało nam się zgromadzić na nich 5 dzieci, które bardzo chętnie z nami pracowały! A było co robić…

Najpierw było wielkie pranie skarpetek- parowanie ich i wieszanie na linkach za pomocą klamerek. Trochę nawiązaliśmy tym do dzisiejszego święta- Dnia Kolorowej Skarpetki, symbolu Światowego Dnia Zespołu Downa.

Kolejnym zadaniem było odwzorowywanie za pomocą patyczków kształtów widniejących na kartach. Nie wszystkie były łatwe, jednak nasi niestrudzeni uczestnicy próbowali poradzić sobie z każdym z nich.

Nie zabrakło także szycia marchewek. Dzieci otrzymały kartoniki w kształcie wspomnianego warzywa, podziurkowane wzdłuż krawędzi. Ich zadaniem było ozdobienie kartonu za pomocą włóczki w kolorze pomarańczowym - jak na zdrową, dojrzałą marchew przystało! Maluchom świetnie wychodziło przewlekanie plastikowej igły przez dziurki.

Kolejne zadanie było już w klimacie wielkanocnym. Każdy otrzymał biało-czarne wydruki pisanek w różne wzory oraz plastelinę. Dzieci mogły dowolnie kombinować ozdabiając swoje jajo. Formowane były kropki, ślimaczki, zygzaki, wałeczki- wszystko to co podpowiadała wyobraźnia naszym milusińskim i na co pozwalały małe rączki. I o to nam właśnie chodziło!

Na koniec przyszedł czas na wykonanie pracy, którą dzieci mogły zabrać do domu. Powstały piękne gniotki z balonów, włóczki i kaszy jęczmiennej. Dzieci dorysowały im oczka i buźki, a przy naszej pomocy doczepiały im włoski z wełny. Kiedy były gotowe przyszedł czas na zabawę, w którą chętnie włączyły się obecne na zajęciach mamy. Struktura kaszy była ciekawym bodźcem dla dziecięcej wyobraźni i tworzenia historii (np. o chorym gniotku z wysypką na twarzy). W międzyczasie na stołach pojawił się skromny słodki poczęstunek na miłe zakończenie zajęć.

Mamy nadzieję, że za tydzień ponownie będziemy Was gościć w naszych progach! Zapraszamy także zainteresowanych rodziców do kontaktu z nami!

Materiały do zajęć zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach, a przeprowadziły je Monika Mitek - bibliotekarka GBP oraz Magdalena Sobiecka animator kultury GOK.

Materiał: Iwona Biniak / GOK Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)