Dziś mamy 10 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

21 marca 2023

Pierwsze zajęcia dla najmłodszych. Mnóstwo zabawy i słodki poczęstunek

fot. GOK Sadki

fot. GOK Sadki

W poniedziałek, 20 marca odbyły się pierwsze zajęcia dla najmłodszych, które przeprowadziliśmy wspólnie #z Gminną Biblioteką Publiczną w Sadkach Udało nam się zgromadzić na nich 5 dzieci, które bardzo chętnie z nami pracowały! A było co robić…

Najpierw było wielkie pranie skarpetek- parowanie ich i wieszanie na linkach za pomocą klamerek. Trochę nawiązaliśmy tym do dzisiejszego święta- Dnia Kolorowej Skarpetki, symbolu Światowego Dnia Zespołu Downa.

Kolejnym zadaniem było odwzorowywanie za pomocą patyczków kształtów widniejących na kartach. Nie wszystkie były łatwe, jednak nasi niestrudzeni uczestnicy próbowali poradzić sobie z każdym z nich.

Nie zabrakło także szycia marchewek. Dzieci otrzymały kartoniki w kształcie wspomnianego warzywa, podziurkowane wzdłuż krawędzi. Ich zadaniem było ozdobienie kartonu za pomocą włóczki w kolorze pomarańczowym - jak na zdrową, dojrzałą marchew przystało! Maluchom świetnie wychodziło przewlekanie plastikowej igły przez dziurki.

Kolejne zadanie było już w klimacie wielkanocnym. Każdy otrzymał biało-czarne wydruki pisanek w różne wzory oraz plastelinę. Dzieci mogły dowolnie kombinować ozdabiając swoje jajo. Formowane były kropki, ślimaczki, zygzaki, wałeczki- wszystko to co podpowiadała wyobraźnia naszym milusińskim i na co pozwalały małe rączki. I o to nam właśnie chodziło!

Na koniec przyszedł czas na wykonanie pracy, którą dzieci mogły zabrać do domu. Powstały piękne gniotki z balonów, włóczki i kaszy jęczmiennej. Dzieci dorysowały im oczka i buźki, a przy naszej pomocy doczepiały im włoski z wełny. Kiedy były gotowe przyszedł czas na zabawę, w którą chętnie włączyły się obecne na zajęciach mamy. Struktura kaszy była ciekawym bodźcem dla dziecięcej wyobraźni i tworzenia historii (np. o chorym gniotku z wysypką na twarzy). W międzyczasie na stołach pojawił się skromny słodki poczęstunek na miłe zakończenie zajęć.

Mamy nadzieję, że za tydzień ponownie będziemy Was gościć w naszych progach! Zapraszamy także zainteresowanych rodziców do kontaktu z nami!

Materiały do zajęć zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach, a przeprowadziły je Monika Mitek - bibliotekarka GBP oraz Magdalena Sobiecka animator kultury GOK.

Materiał: Iwona Biniak / GOK Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)