Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 czerwca 2024

Ostatni wykład. Prelekcję wygłosił Rafał Bagrowski

fot. GCKiB w Kcyni

fot. GCKiB w Kcyni

Ostatni wykład dla UTW poprowadził prelegent #Rafał Bagrowski, pasjonat dyplomacji, od 2015 roku związany z działalnością na rzecz Studentów, ekspert m.in. z zakresu savoir-vivre, którym postanowił dzielić się z innymi.

Studenci dowiedzieli się m.in. jak można komunikować się z kucharzem w restauracji, co literatura savoir – vivre mówi o piciu kawy, kto miał najszerszą tytulaturę w historii, kiedy się nie witamy oraz w jakiej sytuacji lepiej być spóźnionym. Poznali również formalne ułożenie zastawy stołowej na stole i sztućców po jedzeniu.

Po części wykładowej przyszedł czas na niespodziankę, przygotowaną specjalnie dla studentów a mianowicie występ chóru Akatyst pod kierownictwem Agnieszki Maciejewskiej. Chórzystki otrzymały z rąk Burmistrza Kcyni koszulki promocyjne z logo Kcyni, a wszystko to z okazji obchodzonego w listopadzie ubiegłego roku, 20-lecia działalności.

- W imieniu swoim i samorządu dziękuję za tak godne reprezentowanie nas w skali całego kraju, za dzisiejszy dzień i uświetnienie tej pięknej uroczystości – mówił Burmistrz Kcyni.

Dyrektor Centrum  Ilona Kurdelska dziękowała przewodniczącej UTW Janinie Paszkiewicz, wszystkim słuchaczom oraz Burmistrzowi Kcyni.

Na sam koniec każdy ze studentów otrzymał formalnie dyplom ukończenia kolejnego roku akademickiego.

Materiał: Ilona Kurdelska / GCKiB w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)