Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

17 stycznia 2023

Olimpiada Historyczna. Uczennice Krzywoustego na zawodach okręgowych

fot. powierzone

fot. powierzone

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią na zawodach okręgowych Olimpiady Historycznej.

W dniu 14 stycznia 2023 roku w Instytucie Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbył się okręgowy etap olimpiady historycznej. Krzywoustego reprezentowały uczennice klas I: Amelia Dombrowska, Weronika Stelmach i Zuzanna Mazur.

Zawody okręgowe olimpiady historycznej polegają na przygotowaniu wypracowania na jeden z pośród 6 wskazanych przez Komitet Centralny tematów obejmujących zagadnienie od epoki starożytnej po współczesność. To zadania bardzo trudne – zadanie dla uczniów interesujących się historią powszechną i Polski. Uczennice Krzywoustego zostały do zawodów okręgowych zakwalifikowane przez Komitet Okręgowy w Toruniu. To ich osobisty sukces, że już w klasie pierwszej znalazły się wśród tak elitarnego grona.

Warto podkreślić, że w Krzywoustym w poprzednich latach Uczniowie zdobywali już tytuły finalistów i laureatów zawodów centralnych. Takie osiągnięcia zwalniają ucznia egzaminu maturalnego, gwarantując mu 100 % na egzaminie.

Amelii, Weronice i Zuzannie życzymy powodzenia i dalszych sukcesów w kolejnych etapach.

Materiał: Violleta Hejza, Paweł Darul

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 34 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)