Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

17 stycznia 2023

Olimpiada Historyczna. Uczennice Krzywoustego na zawodach okręgowych

fot. powierzone

fot. powierzone

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią na zawodach okręgowych Olimpiady Historycznej.

W dniu 14 stycznia 2023 roku w Instytucie Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbył się okręgowy etap olimpiady historycznej. Krzywoustego reprezentowały uczennice klas I: Amelia Dombrowska, Weronika Stelmach i Zuzanna Mazur.

Zawody okręgowe olimpiady historycznej polegają na przygotowaniu wypracowania na jeden z pośród 6 wskazanych przez Komitet Centralny tematów obejmujących zagadnienie od epoki starożytnej po współczesność. To zadania bardzo trudne – zadanie dla uczniów interesujących się historią powszechną i Polski. Uczennice Krzywoustego zostały do zawodów okręgowych zakwalifikowane przez Komitet Okręgowy w Toruniu. To ich osobisty sukces, że już w klasie pierwszej znalazły się wśród tak elitarnego grona.

Warto podkreślić, że w Krzywoustym w poprzednich latach Uczniowie zdobywali już tytuły finalistów i laureatów zawodów centralnych. Takie osiągnięcia zwalniają ucznia egzaminu maturalnego, gwarantując mu 100 % na egzaminie.

Amelii, Weronice i Zuzannie życzymy powodzenia i dalszych sukcesów w kolejnych etapach.

Materiał: Violleta Hejza, Paweł Darul

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 36 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)