Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

07 lutego 2024

O cyberprzemocy i odpowiedzialności prawnej. Pogadanki z uczniami

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

O zagrożeniach związanych z niewłaściwym korzystaniem# z Internetu, a także odpowiedzialności prawnej nieletnich za czyny niezgodne z prawem, rozmawiały z uczniami szkoły w Kcyni, aspirant Zofia Wrzeszcz i st. post Wiesława Ambrozik z nakielskiej Policji.

Aspirant Zofia Wrzeszcz i st. post Wiesława Ambrozik, zajmujące się w nakielskiej komendzie profilaktyką,  przeprowadziły spotkania z uczniami klas VI-VIII Szkoły Podstawowej w Kcyni. Tematem przewodnim pogadanek była cyberprzemoc, zagrożenia związane z niewłaściwym korzystaniem z sieci internetowej oraz odpowiedzialność prawna nieletnich.

Policjantki zwracały uwagę na zagrożenia związane z niewłaściwym korzystaniem z sieci internetowej. Przypominały, że nie należy przekazywać wirtualnym znajomym danych dotyczących miejsca zamieszkania, czy sytuacji majątkowej rodziny tłumacząc, że informacje tego typu mogą zostać różnie wykorzystane.

Wiele uwagi poświęcono również cyberprzestępczości. Funkcjonariuszki wskazywały też, jakie przestępstwa za pośrednictwem sieci najczęściej są popełniane, jak ich unikać oraz jaka odpowiedzialność prawna grozi nieletnim za łamanie prawa  z wykorzystaniem Internetu.  Mundurowe informowały o tym, że nikt w sieci nie jest anonimowy, a  powinni liczyć się z tym najbardziej ci, którzy wykorzystują ją do obrażania innych.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)