Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

28 grudnia 2022

Niska temperatura nie przeszkodziła w wizycie. Przedszkolaki w bibliotece

fot. powierzone

fot. powierzone

Mimo niskiej temperatury dzielne Jeżyki, Misiaczki i małe Motylki z Przedszkola Wesoła Piątka przybyły do Biblioteki Dziecięcej.

Na rozgrzanie zatańczyliśmy do Mikołajowej Piosenki. Dzieci wysłuchały opowiadania „Krecik i sanki” oraz opowiedziały jak można bawić się na śniegu i co im się z zimą kojarzy. Nawiązaliśmy też do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie  z zagadkami. Motylki pokolorowały portret Świętego Mikołaja, a Jeżyki i Misiaczki  wykonały piękne ozdoby choinkowe. Dzięki temu biblioteczna choinka stała się kolorowa i wesoła, a pod nią dzieci znalazły drobny upominek.

Materiał: Anna Splitt / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)