Dziś mamy 24 kwietnia 2024, środa, imieniny obchodzą:

29 lutego 2024

Niech żyje bal! Studniówka maturzystów Zespołu Szkół Technicznych

fot. Pola Koniec

fot. Pola Koniec

23 lutego 2024 roku niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci maturzystów# z kcyńskiego Zespołu Szkół Technicznych. Tego dnia bowiem uczniowie technikum ekonomicznego i informatycznego wraz z osobami towarzyszącymi, dyrektorką szkoły panią Katarzyną Kluczyńską, wychowawcami klasy V – panią Wiolettą Szczepańską i Tomaszem Sutym, przybyłymi nauczycielami oraz rodzicami odpowiedzialnymi za organizację studniówki uczestniczyli w balu studniówkowym, który odbył się w restauracji „Viktoria ” w Podolinie.

Gorąca atmosfera studniówki była wyczuwalna tuż po przekroczeniu progu gustownie udekorowanej sali. Krzątanina elegancko ubranych panów i pięknie wyglądających pań była namacalnym dowodem powagi, z jaką wszyscy uczestnicy potraktowali ten wyjątkowy dzień.

Oficjalną część uroczystości rozpoczęli Aleksandra Suszko oraz Kacper Boniek, gorąco witając wszystkich zebranych i prosząc o otwarcie balu panią dyrektor. Pani Katarzyna Kluczyńska na początek odczytała przekazane na jej ręce życzenia pełniącego obowiązki Burmistrza Kcyni pana Rafała Heftowicza. Następnie wygłosiła przemówienie, nawiązując do szybko zbliżającego się terminu matur, konieczności przygotowań i rangi tego egzaminu, a na koniec życząc uczestnikom balu cudownej zabawy i radości w dniu ogłoszenia wyników maturalnych.

Ważnym momentem tej części studniówki były również słowa uczniów, którzy podziękowali za to, że mieli możliwość kształcenia się w tak dogodnych warunkach, a ponadto za opiekę i troskę okazaną w czasie ich edukacji przez nauczycieli i opiekunów. Jako dowód wdzięczności młodzież wręczyła kwiaty pani dyrektor, wychowawcom oraz rodzicom.

Dalej, cytując Adama Mickiewicza: "(...)Podkomorzy rusza i z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza, i wąsa podkręcając, podał rękę Zosi i skłoniwszy się grzecznie w pierwszą parę prosi(...)" prowadzący zaprosili uczniów, panią dyrektor oraz wychowawców do poloneza. Ten staropolski taniec zakończył oficjalną część balu.

Następnie wszyscy zasiedli do suto zastawionych stołów i wkrótce rozpoczęła się zabawa. Już po pierwszych taktach muzyki na parkiecie pojawiły się pary taneczne. Zanim jednak zdążyły się rozgrzać, nadszedł czas na sesję zdjęciową, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, dowodem czego są setki zdjęć. Z kolei o godzinie 22 pani Wioletta Szczepańska dokonała tradycyjnego pasowania swoich wychowanków na maturzystów.

Reszta wieczoru i noc upłynęły pod hasłem fantastycznej zabawy, uśmiechu i radości. Parkiet ani przez chwilę nie był pusty. Pary wirowały w rytm gorącej muzyki. Wszyscy na tę jedną noc zapomnieli o troskach, o książkach, zeszytach i nadchodzącej maturze, by móc w pełni cieszyć się fantastyczną, studniówkową zabawą, która na pewno zapadnie w pamięci wszystkich uczestników na wiele lat.

Materiał: Monika Kantorska-Suty / Zespół Szkół Technicznych w Kcyni 

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 21 17

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kolejna wędrówka wzdłuż rzeki Noteć. Trasa nie będzie trudna

Zapraszam na wędrówkę z cyklu# "Po bezdrożach".

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)