Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

06 lutego 2024

Licealiści wzięli udział w warsztatach. Zajęcia na wydziale farmaceutycznym

fot. powierzone

fot. powierzone

5 lutego uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego# im. S. Wyspiańskiego w Szubinie uczestniczyli w „Warsztatach praktycznych dla uczniów szkół ponadpodstawowych” zorganizowanych przez Wydział Farmaceutyczny Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Po powitaniu przez dziekana prof. dra hab. Stefana Kruszewskiego i zaprezentowaniu kierunków kształcenia na Wydziale Farmaceutycznym (analityka medyczna, kosmetologia, farmacja) uczniowie wzięli udział w warsztatach: „Surowce roślinne stosowane w przeziębieniu” w Katedrze Botaniki Farmaceutycznej i Farmakognozji; „Naukowa analiza składu ciała metodą bioimpedancji i zabawne testy na logiczne myślenie, czyli jak skład ciała wpływa na sprawność umysłową” w Katedrze Toksykologii i Bromatologii; „Dziś 18, jutro 80 – warsztaty z symulatorem starości” w Katedrze Patofizjologii oraz „Budowanie leków, które działają” w Katedrze Chemii Organicznej. Uczniowie mieli okazję zwiedzić różne pracownie, poznać klimat uczelni, poczuć się jak studenci Wydziału Farmaceutycznego, którymi być może w przyszłości zostaną. Do studiowania na tym wydziale zachęcała licealistów studentka analityki medycznej, aktualna Miss Polski, Angelika Jurkowianiec.

Organizatorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie i przygotowanie dla nas zajęć.

Materiał: Arleta Marchlewska / I LO w Szubinie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)