Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

28 maja 2024

Laurka dla strażników leśnych. Odwiedziny w przedszkolu

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

fot. archiwum Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie

29 maja to Dzień Strażników Lasów. Z tej okazji dzieci# z grupy „Stokrotki” Samorządowego Przedszkola nr 3 im. W. Chotomskiej w Szubinie wykonały laurki, które są częścią Giga Laurki przygotowanej przez dzieci z wielu przedszkoli z całej Polski.

Jest to podziękowanie dla Strażaków oraz Strażników Leśnych, za ich pracę, trud w czuwaniu nad bezpieczeństwem lasów.  Z  31 250 cudownie kolorowych prac z całej Polski, wykonano 6 GIGA laurek, a każda z nich składa się z 5184 prac małych artystów i zawiera najszczersze życzenia płynące z wielkich serduszek.  Laurka dla Strażników Lasów jest inicjatywą, której celem jest stworzenie ogólnopolskiej sieci Strażników Lasów poprzez edukowanie młodego społeczeństwa na temat ochrony lasów przed coraz częściej występującymi pożarami.

28 maja odwiedził przedszkolaki z grupy „Stokrotki” i „Smerfy” strażnik leśny Pan Paweł Dobies z Nadleśnictwa Szubin. Opowiedział dzieciom na czym polega jego praca, czym zajmuje się na co dzień. Strażnik leśny w związku ze zbliżającymi się wakacjami przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznego wypoczynku w lesie. Przypomniał przedszkolakom,  jak przygotować się na wyprawę do lasu i jak się w lesie zachowywać. Na zakończenie spotkania dzieci uroczyście wręczyły gościowi Giga Laurkę dla Strażników Lasów Nadleśnictwa Szubin.

Dziękujemy za miłe i bardzo pouczające spotkanie .

Materiał: Aleksandra Janiszewska, Wanda Zygmunt-Król / Samorządowe Przedszkole nr3 w Szubinie.

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)