Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

07 czerwca 2024

Laserowy paintball. Dzień zakończony śpiewem przy ognisku

fot. powierzone

fot. powierzone

Klasa 1 OWB na szkoleniu #w Pólko - dzień drugi.

Pobudka godzina 7:30 – zaprawa poranna, która przebiegała przy pięknej słonecznej aurze. Godzina 8.30 zbiórka na śniadanie. Dziś bowiem gra terenowa Laser tag, czyli laserowy paintball to gra, w które rolę pocisku pełni fala podczerwieni wypływająca przez czujniki zainstalowane na ekwipunku drugiego gracza. Po przeprowadzeniu instruktażu oraz zasad bezpieczeństwa przez instruktora ,,Wąskiego" każdy kadet otrzymał zestaw: karabinek plus opaskę na głowę. Ustalono teren gry oraz nastąpił wybór dwóch drużyn, zespół czerwonych i niebieskich.Każda z drużyn opracowała plan strategiczny oraz taktyczny na zwycięstwo.W miarę upływu czasu wzrasta doświadczenie i sposób obrony oraz przeciwdziałania połączone z dynamiczną zmianą taktyki. W trakcie nastąpiła zmiana reguł gry a mianowicie zwiększono liczbę tzw. żyć, która to najprawdopodobniej wyłoni zwycięzcę. Wygrali czerwoni, którzy podnieśli ręce z karabinkami w górę w geście triumfu. Przerwa na obiad godz.13.30. Po przerwie strzelanie z karabinka pneumatycznego w pozycji stojącej, klęczącej i leżącej oraz pierwsza pomoc. Dzień zakończono śpiewem przy ognisku.Godz.22.00 Capstrzyk!!

Materiał: Mateusz Smoliński / Zespół Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)