Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

08 lutego 2024

"Krzywousty" z wyróżnieniem. Brązowa Odznaka Rankingu Perspektywy 2024

fot. powierzone

fot. powierzone

7 lutego 2024 r. w Wojewódzkim Urzędzie Marszałkowskim #w Bydgoszczy Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego pani Aleksandra Białka odebrała wyróżnienie z rąk Michała Sztybel-Wojewody Kujawsko-Pomorskiego oraz Kujawsko-Pomorskiej Kurator Oświaty pani Grażyny Dziedzic.

Już po raz 26. Specjalnie wyłoniona kapituła Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy", na bazie ustalonych kryteriów, wyłoniła najlepsze szkoły w Polsce. Do oceny zaliczają się wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych, sukcesy w olimpiadach, czy w przypadku techników - wyniki egzaminu zawodowego.

Wojewódzkie Podsumowanie Rankingu Perspektyw 2024 rozpoczęło się od przemówienia Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, który podkreślił wagę wysiłku włożonego w kształcenie przez szkoły oraz ich znaczenie dla rozwoju regionu.

Najbardziej emocjonującym momentem ceremonii było wręczenie wyróżnień w kategorii liceów ogólnokształcących i techników. Złote, srebrne i brązowe tarcze zostały osobiście wręczone przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego. Łącznie wyróżnionych w rankingu zostało 65 Dyrektorów – 40 liceów i 25 techników.

Materiał: Justyna Michalska / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)