Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

24 stycznia 2023

Gminny Konkurs Recytatorski Wiersza Patriotycznego. Kto zwycieżył?

fot. Muzeum Ziemi Szubińskiej

fot. Muzeum Ziemi Szubińskiej

W dniu 24 stycznia 2023 roku w ramach obchodów 104 rocznicy walk powstańczych na froncie północnym Powstania Wielkopolskiego# 1918-1919 w murach Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Wiersza patriotycznego pt: „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”.

Otwarcia konkursu dokonała dyrektor szkoły w Rynarzewie Agnieszka Tulińska. Do recytacji w trzech grupach wiekowych przystąpili uczniowie szkół z terenu miasta i gminy Szubin. W jury konkursu zasiadły: przewodnicząca Jadwiga Erdmann, sekretarz Gminy Szubin Renata Kabulla i dyrektor muzeum dr Kamila Czechowska. Po wysłuchaniu 30 recytatorów jury konkursu postanowiło wyróżnić i nagrodzić najlepszych recytatorów.

Kategoria szkoły średnie:
1 miejsce Marcel Michalak LO Szubin
2 miejsce Barbara Siuchnińska LO Szubin
3 miejsce Zuzanna Lizak LO Szubin

Kategoria Szkoły Podstawowe (klasy VII-VIII):
1 miejsce Zuzanna Sobieszczyk Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Turze
2 miejsce Julia Łukaszewicz Szkoła Podstawowa im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie
3 miejsce Maja Badzińska Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie

Kategoria Szkoła Podstawowa (klasy IV-VI):
1 miejsce Adam Kornalewicz Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Turze
2 miejsce Oliwia Kornalewicz Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Turze
3 miejsce Julia Sobieszczyk Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Turze

Dyplomy i nagrody dla laureatów konkursu wręczył burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski. Organizatorami konkursów i fundatorami nagród było Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie oraz Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie. W konkursie udział wzięły: I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Szubinie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Szubinie, Szkoła Podstawowa im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie, Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Turze, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kowalewie i Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie.

Tekst: Piotr Adamczewski

Materiał: Kamila Czechowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)