Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

24 stycznia 2023

Gminny Konkurs Recytatorski Wiersza Patriotycznego. Kto zwycieżył?

fot. Muzeum Ziemi Szubińskiej

fot. Muzeum Ziemi Szubińskiej

W dniu 24 stycznia 2023 roku w ramach obchodów 104 rocznicy walk powstańczych na froncie północnym Powstania Wielkopolskiego# 1918-1919 w murach Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Wiersza patriotycznego pt: „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”.

Otwarcia konkursu dokonała dyrektor szkoły w Rynarzewie Agnieszka Tulińska. Do recytacji w trzech grupach wiekowych przystąpili uczniowie szkół z terenu miasta i gminy Szubin. W jury konkursu zasiadły: przewodnicząca Jadwiga Erdmann, sekretarz Gminy Szubin Renata Kabulla i dyrektor muzeum dr Kamila Czechowska. Po wysłuchaniu 30 recytatorów jury konkursu postanowiło wyróżnić i nagrodzić najlepszych recytatorów.

Kategoria szkoły średnie:
1 miejsce Marcel Michalak LO Szubin
2 miejsce Barbara Siuchnińska LO Szubin
3 miejsce Zuzanna Lizak LO Szubin

Kategoria Szkoły Podstawowe (klasy VII-VIII):
1 miejsce Zuzanna Sobieszczyk Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Turze
2 miejsce Julia Łukaszewicz Szkoła Podstawowa im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie
3 miejsce Maja Badzińska Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie

Kategoria Szkoła Podstawowa (klasy IV-VI):
1 miejsce Adam Kornalewicz Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Turze
2 miejsce Oliwia Kornalewicz Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Turze
3 miejsce Julia Sobieszczyk Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Turze

Dyplomy i nagrody dla laureatów konkursu wręczył burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski. Organizatorami konkursów i fundatorami nagród było Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie oraz Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie. W konkursie udział wzięły: I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Szubinie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Szubinie, Szkoła Podstawowa im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie, Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Turze, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kowalewie i Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie.

Tekst: Piotr Adamczewski

Materiał: Kamila Czechowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)