Dziś mamy 23 września 2023, sobota, imieniny obchodzą:

17 września 2023

Firma odbiera wszystkie śmieci. Nowa umowa z odbiorcą

fot. archiwum

fot. archiwum

Od ubiegłego miesiąca, przez kolejny rok obowiązuje nowa umowa #gminy z odbiorcą odpadów. Co ważne, firma ta odbiera śmieci nie tylko z nieruchomości zamieszkałych.

Przez chaos w informowaniu mieszkańców gminy Sadki o sposobie odbierania odpadów wiele osób musiało ponosić podwójne koszty. Teraz, mieszkańcy zostali jasno poinformowani o zasadach odbierania od nich śmieci. Przypomnijmy. Na podstawie uchwały z września 2022 roku, wprowadzono nowe zasady odbierania odpadów od mieszkańców gminy Sadki. Otóż ustalono, że przedsiębiorcy nie będą już podpisywali umów na odbiór śmieci we własnym zakresie, ale śmieci będzie odbierała firma, z którą gmina ma podpisaną umowę. Urząd nie skierował do mieszkańców odpowiedniej informacji o takiej decyzji podjętej przez radnych. Przez to wytworzył się chaos, ponieważ część przedsiębiorców miało na przykład podpisane umowy z innymi operatorami. Skończyło się na tym, że niektórzy musieli płacić po dwa razy. Do końca czerwca tego roku wygasała umowa z firmą Zakład Usług Komunalnych ZUK Świecie. W wyniku ogłoszonego przez gminę przetargu, ZUK ponownie wykonuję tę usługę od 1 lipca br. do końca czerwca 2024 r. Ważne o czym powinni pamiętać mieszkańcy, ZUK jest odbiorcą odpadów zarówno z terenu nieruchomości zamieszkałych jak i niezamieszkałych, ale takich na których powstają odpady, czyli na przykład sklepów, restauracji, firm. Takie są zapisy umowy między gminą, a odbiorcą śmieci. –  Umowa obejmuje swoim zakresem zarówno nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, jak i nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne – przekazano mieszkańcom. Tego typu informacje, przypominające mieszkańcom zasady odbierania odpadów pojawiły się na przykład na tablicach ogłoszeń w sołectwach. Może to uchronić mieszkańców przed informacyjnym chaosem, jaki wytworzył się kilka miesięcy wcześniej.

Źródło:  

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (4)

    dziki zachód, w dniu 17-09-2023 10:39:43 napisał:

    a ktoś tam pracuje ? gdzie szefostwo jest w godzinach pracy?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Balustrady Bramy Ogrodzenia
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
0

Mobilne pracownie komputerowe. W jakich szkołach powstaną?

Podczas konferencji prasowej #w Kobyłce minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił wyniki konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Bez Samochodu. Pod hasłem "Oszczędzaj Energię"

Dziś obchodzimy Światowy Dzień bez Samochodu, który w tym roku# odbywa się pod hasłem „Oszczędzaj Energię”. Aby uczcić to wydarzenie, zachęcamy do rezygnacji tego dnia z podróżowania autem i skorzystania z bardziej ekologicznych środków transportu.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy kurs obserwatorów ognia. Międzynarodowa współpraca

W dniach od 11 do 22 września br. Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej prowadziło kurs obserwatorów ognia dla żołnierzy krajów nadbałtyckich. W 11-dniowym szkoleniu udział wzięło kilkunastu żołnierzy z Litwy, Łotwy i Estonii. Jest to pierwszy kurs realizowany przez instruktorów CSWOT dla żołnierzy krajów nadbałtyckich, który pozwoli na znaczące zwiększenie współpracy międzynarodowej.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)