Dziś mamy 18 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

17 września 2023

Firma odbiera wszystkie śmieci. Nowa umowa z odbiorcą

fot. archiwum

fot. archiwum

Od ubiegłego miesiąca, przez kolejny rok obowiązuje nowa umowa #gminy z odbiorcą odpadów. Co ważne, firma ta odbiera śmieci nie tylko z nieruchomości zamieszkałych.

Przez chaos w informowaniu mieszkańców gminy Sadki o sposobie odbierania odpadów wiele osób musiało ponosić podwójne koszty. Teraz, mieszkańcy zostali jasno poinformowani o zasadach odbierania od nich śmieci. Przypomnijmy. Na podstawie uchwały z września 2022 roku, wprowadzono nowe zasady odbierania odpadów od mieszkańców gminy Sadki. Otóż ustalono, że przedsiębiorcy nie będą już podpisywali umów na odbiór śmieci we własnym zakresie, ale śmieci będzie odbierała firma, z którą gmina ma podpisaną umowę. Urząd nie skierował do mieszkańców odpowiedniej informacji o takiej decyzji podjętej przez radnych. Przez to wytworzył się chaos, ponieważ część przedsiębiorców miało na przykład podpisane umowy z innymi operatorami. Skończyło się na tym, że niektórzy musieli płacić po dwa razy. Do końca czerwca tego roku wygasała umowa z firmą Zakład Usług Komunalnych ZUK Świecie. W wyniku ogłoszonego przez gminę przetargu, ZUK ponownie wykonuję tę usługę od 1 lipca br. do końca czerwca 2024 r. Ważne o czym powinni pamiętać mieszkańcy, ZUK jest odbiorcą odpadów zarówno z terenu nieruchomości zamieszkałych jak i niezamieszkałych, ale takich na których powstają odpady, czyli na przykład sklepów, restauracji, firm. Takie są zapisy umowy między gminą, a odbiorcą śmieci. –  Umowa obejmuje swoim zakresem zarówno nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, jak i nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne – przekazano mieszkańcom. Tego typu informacje, przypominające mieszkańcom zasady odbierania odpadów pojawiły się na przykład na tablicach ogłoszeń w sołectwach. Może to uchronić mieszkańców przed informacyjnym chaosem, jaki wytworzył się kilka miesięcy wcześniej.

Źródło:  

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (4)

    dziki zachód, w dniu 17-09-2023 10:39:43 napisał:

    a ktoś tam pracuje ? gdzie szefostwo jest w godzinach pracy?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Konstrukcje stalowe
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
0

Podstawowe szkolenie łączników i zwiadowców. Zajęcia w Kowalewku

W ramach rocznego planu pracy zatwierdzonego przez #Komendę Jednostki w Kowalewku trwają zajęcia z zakresu budowy i obsługi motocykli typu Honda 125 SL, a także qadów Yamaha Grizzly 550.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Chorych na Hemofilię. Zaburzenia krzepnięcia krwi

Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień# Chorych na Hemofilię.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed niechcianymi wiadomościami. Nowe zabezpieczenia

Przedsiębiorcy telekomunikacyjni świadczący #usługi SMS podłączyli się do systemu telegraf.cert.pl, służącego do przekazywania wzorca fałszywej wiadomości SMS. Dzięki czemu blokowane będą oszukańcze wiadomości SMS, które są zgodne z przygotowanymi przez CSIRT NASK wzorcami.

(czytaj więcej)
0

Wskoczył do rzeki, by ratować nastolatkę. Ryzykował własnym życiem (film)

Starszy aspirant Łukasz Grabowski z Komendy #Miejskiej Policji w Toruniu, ryzykując własne życie, uratował młodą kobietę. Nie zważając na silne prądy i niską temperaturę wody, funkcjonariusz ruszył na pomoc 16-latce, która tonęła w nurcie Wisły.

(czytaj więcej)