Dziś mamy 17 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

18 marca 2023

Europejski Dzień Mózgu. Zagadki i łamigłówki doskonałym treningiem

fot. SP Witosław

fot. SP Witosław

Tak, tak nasz mózg ma również swoje święto! 18 marca obchodzony jest Europejski Dzień Mózgu. #Mózg nazywany centrum dowodzenia ludzkiego organizmu i pracuje 24 godziny na dobę.

Badania dowodzą, że rozwiązywanie zagadek, łamigłówek, gry logiczne i czytanie książek to doskonały trening dla naszego mózgu. Pedagog szkolny Pani Ilona Manys Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu profilaktycznie i z pozytywnym nastawieniem zadbała o to, aby każdy mógł potrenować swój mózg.

Podziękowania za pomoc dla uczniów klasy VII: Jowity Białczyk, Marii Musiał i Oskara Śligowskiego.

Materiał: Anna Nowakowska / SP Witosław

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 11

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ruszyła certyfikacja w WOT. Sprawdzian dla żołnierzy

W WOT rozpoczęła się Certyfikacja – zaangażowani zostali #wszyscy żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Natychmiastowe stawiennictwo i szkolenie to jeden z elementów sprawdzenia gotowości do działania najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP, niezwiązany z kryzysem migracyjnym i działaniami hybrydowymi przeciw Polsce na wschodniej granicy RP.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)