Dziś mamy 16 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

22 maja 2023

Eliminacje ogólnopolskiego konkursu. Nakielski policjant na podium

fot. pow.

fot. pow.

W minioną środę (17.05.23) w Bydgoszczy# odbyły się eliminacje wojewódzkie ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2023”. Trzecie miejsce w tych prestiżowych zmaganiach zajął mł. asp. Dawid Szymaniak z referatu ruchu drogowego z Nakła.

W minioną środę (17.05.23) odbyły się XXXIII eliminacje wojewódzkie ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2023”, w których uczestniczyło 19 policjantów ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych policji naszego województwa. Trzecie miejsce w tych prestiżowych zmaganiach zajął mł. asp. Dawid Szymaniak z referatu ruchu drogowego z Nakła.

Policjanci biorący udział w konkursie musieli wykazać się między innymi znajomością wybranych przepisów prawa o ruchu drogowym, prawa karnego, prawa o wykroczeniach oraz innych przepisów służbowych. Sprawdzana była też, znajomość procedur medycznych dotyczących udzielania pomocy ofiarom wypadków. Funkcjonariusze biorący udział w konkursie musieli wykazać się umiejętnością sprawnościowej jazdy samochodem osobowym oraz służbowym motocyklem. Prócz tego sprawdzono praktyczne umiejętności kierowania ruchem oraz celność strzelania z broni służbowej.

W konkursie udział wzięli policjanci ruchu drogowego z terenu całego województwa. Komendę Powiatową Policji w Nakle nad Notecią reprezentował mł. asp. Dawid Szymaniak. Po pokonaniu wielu konkurentów, nakielski policjant zdobył w rywalizacji zaszczytne trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju osiągniętych wyników.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 18 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ruszyła certyfikacja w WOT. Sprawdzian dla żołnierzy

W WOT rozpoczęła się Certyfikacja – zaangażowani zostali #wszyscy żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Natychmiastowe stawiennictwo i szkolenie to jeden z elementów sprawdzenia gotowości do działania najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP, niezwiązany z kryzysem migracyjnym i działaniami hybrydowymi przeciw Polsce na wschodniej granicy RP.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)