Dziś mamy 24 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

24 maja 2024

Dzień pszczoły w Trzeciewnicy. Nie zabrakło degustacji miodu

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

Pszczoły to jedne z najbardziej znanych i cenionych owadów#. Właśnie w maju, kiedy wszystko wokół kwitnie, a owady zaczynają swoją pracę, obchodzimy ich święto. Z tej okazji miejscową bibliotekę odwiedził przedszkolaki z grupy „Iskierki”.

Aby jak najwięcej dowiedzieć się o zwyczajach pszczelej rodziny dzieci obejrzały filmik edukacyjny pt. „Pszczoła miodna”. Dzięki temu dowiedziały się, jak bardzo te malutkie stworzenia wpływają na nasze życie i otaczający nas świat przyrody. Kontynuacją tego szczególnego dnia były zabawy muzyczne i ruchowe. Maluchy na chwilę zamieniły się w pracowite pszczółki wykonując zadania sportowe. Chętni mogli zostać sfotografowani w specjalnej fotobudce. Nie mogło również zabraknąć degustacji miodu.

Takie spotkania to świetna okazja do przekazywania wiedzy w niebanalny, angażujący dziecięce umysły sposób. W ten sposób uczymy od najmłodszych lat  szacunku i troski o nasze naturalne środowisko.

Materiał: Kamila Matylis / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)